Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Market SPOŁECZNie odpowiedzialny. Sprawdzamy!
2014-10-20
Niedawno nową odsłonę zaprezentował nam Market Społeczny, nowe narzędzie umożliwiające promocję oraz kontakt klientów z twórcami. Postanowiliśmy przetestować co oferuje i jak działa.
Hasło przyświecające idei Marketu Społecznego to Twoje zakupy mają sens. Swoje produkty, wyroby i usługi na portalu zamieszczają głównie Warsztaty Terapii Zajęciowej, Spółdzielnie Socjalne i Zakłady Aktywności Zawodowej z Wielkopolski.   W ramach aktywizacji zawodowej, prowadzenia własnego przedsiębiorstwa społecznego, poprzez działalność uczestników powstają w tych miejscach niezwykłe produkty, które teraz można łatwo znaleźć w jednym miejscu.
Pomysł stworzenia Marketu Społecznego to inicjatywa WRK ZOP czyli Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych. Ma na celu nie tylko samą sprzedaż produktów, ale również wzmocnienie wiedzy wśród odbiorców czym są i czym się zajmują zarówno WTZ, ZAZ-y jak i Spółdzielnie Socjalne.  Market został odświeżony i przebudowany dzięki środkom Unii Europejskiej w ramach projektu systemowego realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, pn. Koordynacja i współpraca na rzecz integracji społecznej Wielkopolski.


Sprawdzamy jak działa Market Społeczny

Market Społeczny w nowej wersji jest przystępnie i wygodnie podzielony na liczne kategorie, dzięki którym z łatwością odnajdziemy produkt, który nas interesuje. Biżuteria, mydło, zabawki, wyroby papierowe, drewniane, to tylko kilka z kategorii, jakie  oferuje platforma. Dodatkowo występuje podział na regiony oraz jest możliwość wyszukiwanie po nazwie interesującego nas podmiotu. Warto zobaczyć jacy „producenci” działają w naszym regionie. Na stronie odnajdziemy również usługi, takie jak catering, sprzątanie, usługi opiekuńcze. Dla osób lubiących wizualne treści jest przygotowana mapka, na której  zaznaczone są podmioty oferujące swoje produkty i usługi.

Dodatkowo każda chętna organizacja może sprzedawać produkty poprzez Market Społeczny, oczywiście musi prowadzić odpłatną działalność pożytku publicznego lub działalność gospodarczą. Dane podmiotu wprowadzamy sami, logujemy się, a następnie czekamy na dalsze informacje. Konto jest bezpłatne.

Jeśli jednak jesteśmy klientem i wyszukamy już interesujący nas produkt, usługę, to następnie czeka nas przejście do „koszyka”. Tutaj dostępna jest rejestracja, szczególnie polecana dla klientów, którzy chcą częściej korzystać z usług Marketu Społecznego, gdyż raz wprowadzone dane, przypisane do konta, będą po zalogowaniu widoczne, co ułatwi zakup.  Chociaż ten etap nie jest konieczny, możemy zakupić produkt, wprowadzając jednorazowo nasze dane. Do wyboru mamy przesyłkę za pośrednictwem Poczty Polskiej, ale również odbiór osobisty, który obniża koszty, gdyż jest to opcja bezpłatna. Miejsce odbioru osobistego wyznacza sprzedawca.  Przy każdym produkcie są widoczne informacje o dostępności produktu, tzn. czy produkt znajduje się w magazynie i ile sztuk, czy dostępny jest na zamówienie. Decydując się na kilka przedmiotów od kilku sprzedawców, musimy dokonać kilku zamówień i zapłacić za kilka przesyłek.

O każdym produkcie i usłudze możemy uzyskać dodatkowe informacje, poprzez użycie opcji „zapytaj o usługę” bądź w przypadku produktu „zapytaj o produkt”. Czasami jest to konieczne, bo nie wszystkie produkty na portalu są wycenione. Możemy również poprzez tą opcję otrzymać informacje dotyczące np. wykonania produktów czy realizacji danej usługi.

Kampania promocyjno-informacyjna Marketu Społecznego to między innymi kampania billboardowa oraz spot telewizyjny, który emitowany będzie w trzech stacjach telewizyjnych  - TVP Poznań, WTK Wielkopolska oraz TV Asta.

Zachęcamy do odwiedzania!  
Polecamy do zaglądania!