Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Wszyscy łączymy swoje siły w jednym celu! Przyłączcie się do nas!
2014-10-31
Nasze Stowarzyszenie jest w tym roku organizatorem Akademii Plant for the Planet– międzynarodowej inicjatywy dzieci i młodzieży chcących chronić nasze środowisko! Nasze Stowarzyszenie, Firmy, Szkoły, Studenci i Instytucje- wszyscy działamy wspólnie w jednej sprawie!
Kiedy? Gdzie?
15 listopada br. w godzinach 9.00 -17.30 w Domu Studenckim Przylesie (Uniwersytet Przyrodzniczy) na ul. Wojska Polskiego 79 w Poznaniu spotkają się dzieci w wieku od 8 do 14 lat aby poznać przyczyny i skutki kryzysu klimatycznego. Dowiedzą się jak każda osoba może coś uczynić, przedstawią prezentacje, zasadzą drzewa oraz zaczną planować własne projekty.

Ważna sprawa!
Świat potrzebuje więcej działaczy na rzecz ochrony środowiska i zmian w naszym społeczeństwie! Dlatego dzieci nie tylko będą miały okazję porozmawiać z przyszłymi leśnikami (studentami z Koła Leśników), ale również przyczynić się do wzrostu spółdzielczego lasu -każde zasadzone drzewko będzie symbolizowało istniejące już i powstające spółdzielnie socjalne. Przekonają się również ile przyjemności sprawia sadzenie drzew i angażowanie się w życie społeczne!
W naszej akcji wsparli nas: firma Raben, firma KOMBUS, Lasy Państwowe oraz Koło Leśników przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, dzięki temu Akademia w Poznaniu będzie niezapomniana.
Dzięki hojności sponsorów, zostanie zasadzone 500 drzew!
 żródło: http://www.plant-for-the-planet.org/de/unterstuetzen/kooperationen
Na koniec akademii dzieci zostaną mianowani Ambasadorami Sprawiedliwości Klimatycznej oraz podzielą się tą wiedzę w swojej szkole, z rodziną oraz społecznością, przekazując ją w swój własny sposób. Aby wspierać ich edukację otrzymają one najświeższe informacje oraz książkę Tree by Tree: Now We Children Save the World, koszulkę oraz różne materiały do prezentacji.
 
Jak wziąć udział w akademii w Poznaniu?
Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci.  Ciekawe zajęcia, ważna inicjatywa i zabawa połączona z nauką. W Akademii weźmie udział tylko 40 dzieci,  które mogą się zarejestrować poprzez wypełnić formularza zgłoszeniowego dostępny poniżej.
 

Kontakt
 
Tel. 61 887 11 66
biuro@spoldzielnie.org

www.plant-for-the-planet.org
 
zdjęcie pochodzi ze strony akcji:  tutaj
Pliki do pobrania