Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
SNRSS nagrodzone na XVI Gali Powiatu Konińskiego.
2015-01-27
23 stycznia br. w Konińskim Domu Kultury Oskard odbyła się Gala Powiatu Konińskiego. Organizatorem uroczystości po raz XVI było Starostwo Powiatowe w Koninie.
Podczas imprezy wręczono nagrody wyróżniające - Laureatom wręczone zostały statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie.W tym roku przedstawiciele samorządu uhonorowali symbolicznymi statuetkami dziewięcioro laureatów nagrody przyznanej w takich dziedzinach jak: „gospodarka”, „działalność społeczna”, „kultura”, „sport” i „turystyka”. Tegoroczna uroczystość była również okazją do podsumowania roku działalności samorządu powiatu konińskiego.
M.in. nagrodę za działalność społeczną w subregionie konińskim wyróżniono Projekt "Koniński Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej" realizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.
Statuetkę nagradzającą ubiegłoroczną działalność społeczną w subregionie konińskim dla Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych odebrał Prezes Zarządu Przemysław Piechocki.
Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych zostało wyróżnione za tworzenie i wspieranie powstających w subregionie konińskim Podmiotów Ekonomii Społecznej. Poza tym kreowanie nowych i powstrzymywanie istniejących modeli współpracy spółdzielni socjalnych z otoczeniem
i rynkiem konińskim, a także realizowanie projektów prospołecznych, których beneficjentami są/były  osoby wykluczone i zagrożone wykluczeniem społecznym i zawodowym.
W przemówieniu Przemysław Piechocki podziękował za dotychczasową współpracę jednostkom samorządów terytorialnych oraz organizacjom pozarządowym działającym w subregionie konińskim. Więcej na: http://tvwielkopolska.pl/index.php/konin-aktualosci/konin/15323-konin-powiatowa-gala-z-nagrodami
Galowe popołudnie uświetniła zaproszonym gościom muzyka i śpiew. Na scenie zaprezentowali się lokalni artyści, a także gwiazda wieczoru - aktorka Katarzyna Żak (słynna Solejukowa z ''Rancza'', żona Cezarego Żaka), która wystąpiła z recitalem składającym się z piosenek Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego oraz Jana Jakuba Należytego.