Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
System – postępy w realizacji projektu
2015-03-03

Ostatnie tygodnie obfitowały w wiele wydarzeń. Do najważniejszych należało bez wątpienia podpisanie dwóch kolejnych umów na wdrażanie innowacyjnych modeli spółdzielni socjalnych.

Model pierwszy to reintegracja osób bezdomnych – wdrażać ją będzie Spółdzielnia Socjalna Kwazar z Gorzowa Wielkopolskiego. Model drugi to spółdzielnia socjalna współpracująca z CIS. Ten z kolei model będzie wdrażać Spółdzielnia Socjalna Prom ze Skarżyska Kamiennej.

17 lutego w Koninie odbyła się również sesja dialogowa dotycząca możliwości działania spółdzielni socjalnej prowadzącej poradnię psychologiczną – specjalizującą się w poradnictwie dla kobiet w ciąży z cukrzycą. Uczestnicy zgodzili się co do tego, że łatwo nie będzie, ale próbować trzeba.

8-9 luty to z kolei termin zorganizowanego przez Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych spotkania spółdzielców  zajmujących się opieką nad dziećmi. W spotkaniu wzięła udział m.in. grupa interesariuszy ze Śmigla zainteresowana założeniem spółdzielni socjalnej świadczącej usługi w podobnym zakresie, a także inne, już działające spółdzielnie wspierane przez SNRSS.  Pełna relacja z tego wydarzenia dostępna jest tutaj.

Jednocześnie trwają prace nad manualami opisującymi doświadczenia wdrażania poszczególnych modeli.