Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
ADA: trwają prace nad publikacją podsumowującą projekt
2015-03-10
Lubicie nasze publikacje? Mamy nadzieję, że tak, bo właśnie trwają prace nad następną. Nowa książka będzie podsumowaniem projektu: Od wykluczenia do zatrudnienia - adaptacja zawodowa osób w trudnej sytuacji życiowej"
W publikacji przybliżone zostaną osiągnięcia wszystkich trzech spółdzielni założonych podczas realizacji projektu: Spółdzielni Socjalnej Gold Serwis, Spółdzielni Socjalnej Kujawianki i Markowickiej Spółdzielni Socjalnej Nazaret. Dowiecie się z niej co im się udało, a co woleliby zrobić zupełni inaczej. 

W czasie projektu udało się wypracować również nowatorskie rozwiązania w zakresie zakładania spółdzielni socjalnej osób prawnych. To spółdzielni zakładane przez kościelne osoby prawne, która mają szansę na stałe wpisać się w spółdzielczy krajobraz. O nich również w naszej publikacji. I wreszcie wiedza, którą samorządowcy z Aleksandrowa Kujawskiego i Golubia – Dobrzynia już poznali, ale samorządowcom z całej Polski może się przydać, czyli materiał o formalno-prawnych aspektach zakładania i funkcjonowania spółdzielni socjalnych osób prawnych.  A na deser  o tym czego nauczyliśmy się podczas transferów wiedzy i warsztatów wymiany doświadczeń we Włoszech. Jednym słowem, będzie co czytać!