Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Spółdzielnia Socjalna Prom w Skarżysku-Kamiennej!
2015-03-24
Początek marca okazał się bardzo szczęśliwy dla 5 osób, które uzyskały na początku tego właśnie miesiąca zatrudnienie w nowo powstałej Spółdzielni Socjalnej PROM.
Spółdzielnia Socjalna Prom jest spółdzielnią osób prawnych, pierwszą instytucjonalną  powstałą w województwie świętokrzyskim. Powołana w listopadzie 2014 roku przez Gminę Skarżysko-Kamienna oraz Gminę Bliżyn. Pod koniec stycznia 2015 roku, uzyskała wpis do Krajowego Rejestru Sądowego a tym samym stała się Podmiotem Ekonomii Społecznej.

Pracę w spółdzielni uzyskały osoby bezrobotne, które były uczestnikami Centrum Integracji Społecznej w Skarżysku- Kamiennej.  Spółdzielnia Socjalna pozwoliła tym osobom na pracę, którą zgodnie ze swoim doświadczeniem i kwalifikacjami wykonują na rzecz mieszkańców powiatu skarżyskiego.
Spółdzielnia Socjalna Prom realizuje zarówno usługi użyteczności publicznej jak i wykonuje usługi dla osób prywatnych. Na zlecenie powiatu oraz miasta wykonuje prace porządkowe i remontowo – budowlane, oraz zajmuje się utrzymaniem terenów zielonych.

W swojej ofercie ma także  usługi krawieckie, usługi  remontowe oraz usługi cateringowe. Oferujeobiady dostarczane zarówno do klientów indywidualnych jak również posiłki regeneracyjne dla firm.

Pracownicy CIS są od samego początku zaangażowani w działanie przedsiębiorstwa społecznego. „(…)bezpośrednio zaangażowani są w prowadzenie aspektów finansowo – administracyjnych, kadrowych i organizacyjnych Spółdzielni. Prezes Zarządu również pełni swą funkcję społecznie.” -
Wsparcie i pomoc w tworzeniu spółdzielni zapewnili specjaliści z naszego Stowarzyszenia.