Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Najnowsza publikacja: Adaptacja zawodowa osób w trudnej sytuacji życiowej.
2015-05-11
Przedstawiamy naszą najnowszą publikację, pt. Adaptacja zawodowa osób w trudnej sytuacji życiowej. Książka jest podsumowaniem projektu: PWP Od wykluczenia do zatrudnienia – adaptacja zawodowa osób w trudnej sytuacji życiowej.
W publikacji zostały przedstawione osiągnięcia trzech spółdzielni socjalnych powstałych podczas realizacji projektu: Spółdzielni Socjalnej Gold Serwis, Spółdzielni Socjalnej Kujawianki i Markowickiej Spółdzielni Socjalnej Nazaret.
W ramach projektu wdrażano wiele rozwiązań z zakresu zakładania spółdzielni socjalnych przez osoby prawne. Przedstawiono praktyki promowane w województwie kujawsko-pomorskim, ale również inspiracje włoskie, które przysłużyły się w kreowanych przedsiębiorstwach.
Poświęcono również rozdział na zagadnienie formalno-prawnych aspektów działalności spółdzielni socjalnych, ze szczególnym uwzględnieniem tych zakładanych przez osoby prawne. Publikacja zawiera również inspirujące wywiady oraz reportaże, które zarówno dla osób już mających doświadczenia, jak i dla właśnie poznających zagadnienia działania spółdzielni socjalnych mogą okazać się pomocne i ciekawe. Opisano w niej również nowe zjawisko w ekonomii społecznej, a mianowicie spółdzielnie socjalne zakładane przez Kościelne Osoby Prawne.To wszystko i znacznie więcej przystępnych i praktycznych informacji w publikacji jaką można nieodpłatnie otrzymać w siedzibie naszego Stowarzyszenia przy ul. Chłapowskiego 15/1 w Poznaniu.

Serdecznie polecamy!

Publikacja w wersji elektronicznej dostępna tutaj