Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
VI Ogólnopolskie Forum Ekonomii Społecznej w Krakowie-znamy program!
2012-10-04

Znany jest już program VI Ogólnopolskiego Forum Ekonomii Społecznej w Krakowie. W planie obok dwudniowej konferencji znajdą się również równie wartościowe spółdzielcze wydarzenia towarzyszące.&am

A wśród najciekawszych propozycji między innymi:

Spotkanie sieciujące Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej, które ma na celu przybliżenie ośrodkom wsparcia ekonomii społecznej i spółdzielniom socjalnym aktualne zagadnienia dotyczące otoczenia prawnego ekonomii społecznej, finansowania ekonomii społecznej, metod i form wspierania i rozwijania ekonomii społecznej oraz zarządzania organizacją i informacją.

Konferencja „Myśl społecznie, działaj ekonomicznie”, która odbędzie się w Urzędzie Miasta Krakowa. Uczestnicy konferencji spróbują odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób samorząd może wspierać działające w mieście spółdzielnie socjalne, które świadczą usługi dla jego mieszkańców.
Spotkanie dotyczące ponadarowej współpracy skierowanej na wsparcie przedsiębiorstw społecznych w Europie. Podczas spotkania poruszone zostaną kwestie dotyczące międzynarodowej współpracy w zakresie wspierania rozwoju inicjatyw przedsiębiorczości społecznej, a zwłaszcza różnych potrzeb partnerów społecznych w tym względzie. Ponadto omówione zostaną założenia dotyczące uruchomienia europejskiego portalu zawierającego bazę dobrych praktyk o przedsiębiorstwach społecznych w Europie.

Spacer po Krakowie śladami spółdzielczości. Spacer ma mieć formę questu, czyli aktywnego zwiedzania miasta i odkrywania jego tajemnic poprzez zabawę w poszukiwanie skarbu, do którego prowadzą zagadki. Miejscem startu będzie Teatr im. Juliusza Słowackiego, a na zwycięzców czekają nagrody.

W czasie trwania forum w Urzędzie Miasta obejrzeć będzie można również wystawę „Zachodniopomorska przedsiębiorczość społeczna” i odwiedzić kawiarenkę obywatelską, która stanie się przestrzenią do dyskusji, wymiany myśli i dzielenia się doświadczeniami.

Zapraszamy do Krakowa!