Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Spółdzielnia Socjalna Nowe Horyzonty
2015-07-14
6 samorządów tworzy spółdzielnię socjalną – będzie to pierwsza tak duża spółdzielnia socjalna w subregionie pilskim, zarówno pod względem zaangażowanych samorządów, jak i planowanego zatrudnienia.  
Spółdzielnia Socjalna osób prawnych została powołana przez pięć gmin: Piłę, Krajenkę, Wyrzysk, Łobżenicę, Chodzież oraz powiat chodzieski.  Spółdzielnia będzie realizować zlecenia na rzecz swoich członków założycieli.

Wśród usług jakie będzie świadczyć przedsiębiorstwo są usługi gastronomiczne(Piła), pomoc osobom niepełnosprawnym oraz pielęgnacja terenów zielonych (Wyrzysk), a także obsługa ekologicznej kotłowni (Łobżenica). Planowane jest również świadczenie przez Spółdzielnię usług poligraficznych. Większość z tych usług obecnie nie jest realizowana na tym terenie.W spółdzielni już na samym początku znajdzie pracę 30 osób, po pięć osób z terenu każdego samorządu. Pracę w Spółdzielni znajdą przede wszystkim osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, wśród nich osoby z niepełnosprawnościami oraz długotrwale bezrobotne. Ilość zatrudnionych osób ma z czasem wzrosnąć.
Spółdzielnię Socjalną Nowe Horyzonty od początku, zwłaszcza merytorycznie wspiera nasze Stowarzyszenie a szczególnie nasz specjalista ds. ekonomii społecznej Jarosław Wypyszyński. Jak twierdzi: „To dobra inicjatywa, zgodna zarówno ze strategiami rozwoju UE, jak i strategiami krajowymi” i dlatego „wróży jej świetlaną przyszłość”.

15 czerwca odbyło się Walne Zebranie członków, obecnie trwa proces rejestracji spółdzielni.
 
Źródło: Dziennik Nowy