Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Letnia Inspiracja na wakacje. ESkapada 2015
2015-07-23

Licheń Stary to nie tylko Sanktuarium ale piękne jeziora, plaże i Spółdzielnia Socjalna Inspiracja. Warto zapoznać się z ich ofertą...

Licheń Stary to miejscowość położona we wschodniej części Wielkopolski w Gminie Ślesin nad Jeziorem Licheńskim, 20 km od Konina. Od XIX wieku jest ośrodkiem pielgrzymkowym. Licheń Stary to nie tylko etap trasy znanego w Wielkopolsce Szlaku Bursztynowego, ale także jeden z wielu etapów spółdzielczego szlaku w powiecie konińskim.


Tutaj właśnie swoją siedzibę ma jedno z wielu przedsiębiorstw społecznych powstałych w ramach projektu Koniński Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej. Spółdzielnia Socjalna Inspiracja, bo o niej mowa, nie tylko zajmuje się pielęgnacją terenów zielonych, budowaniem balustrad pod pomosty na jeziorach, ale także organizowaniem czasu wolnego turystom. Urlopowicze odpoczywający w Licheniu mogą skorzystać z różnych atrakcji jak: rejs katamaranem po pobliskich jeziorach, odwiedziny w Muzeum i Skansenu w Gosławicach, zwiedzanie odkrywki węgla brunatnego.Pracownicy Inspiracji ściśle współpracują w tym zakresie z lokalnymi przedsiębiorstwami – m.in. z Hotelami Stara Gorzelnia oraz Atut. Dzięki współpracy goście hoteli mogą nie tylko wynająć pokój o wysokim standardzie, ale także przeżyć jedną z najciekawszych przygód w swoim życiu. Licheń dotychczas słynął jako miejsce docelowe osób pielgrzymujących. Jednak jak dodają mieszkańcy od ponad roku można zauważyć tendencję wzrostową przyjazdu typowych „wczasowiczów”.Współpraca między lokalnymi przedsiębiorstwami a spółdzielniom rozwija się znakomicie, a wszystko w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). Dodatkowo zapaleni plażowicze mogą spędzić wolny czas wylegując się na pobliskiej plaży, otoczonej wspaniałą balustradom z drewna, a rowerzyści spędzić cały dzień na rowerze – Szlak Bursztynowy. Licheń Stary to miejscowość zewsząd otoczona pasmem lasów.

Wpadnij, wpadnij do Konina tutaj ESKAPADA się zaczyna. Chcesz połączyć miłe z pożytecznym, relaks ze sportem? Tutaj jest to możliwe!