Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Projekt Trio do sukcesu naszą odpowiedzią na program Erasmus+
2015-07-27
Narodowa Agencja Programu Erasmus+ 21 lipca ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w Akcji 2. Partnerstwa Strategiczne w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Wśród zatwierdzonych wniosków również ten złożony przez nasze Stowarzyszenie.
Projekt Trio do sukcesu (w oryginale Trio to Success) będzie realizowany, jak nazwa wskazuje przy współpracy organizacji z trzech państw. Nasze Stowarzyszenie, które jest jednocześnie koordynatorem i inicjatorem przedsięwzięcia oraz Centrum Doradztwa Zawodowego z Poznania, Fundacja Cometa z Włoch i Vilniaus rajono pedagogine psichologine tarnyba z Litwy.Głównym celem projektu Trio do sukcesu jest wymiana doświadczeń z trzech państw z zakresu pracy doradców zawodowych pracujących z młodzieżą, które z kolei przyczynią się do wypracowania kompleksowej strategii podnoszenia kompetencji doradców zawodowych w poszczególnych krajach.
W ramach projektu na szczególną uwagę zasługują cele szczegółowe jakie zakładamy, a mianowicie: dostosowanie doradztwa i poradnictwa zawodowego do wymagań i potrzeb rynku pracy, promowanie w miejscach pracy prowadzenia szkoleń zawodowych oraz rozwijanie umiejętności w zakresie przedsiębiorczości wśród młodzieży i dorosłych.Działania podejmowane podczas projektu będą oparte o wizyty studyjne, które odbędą się w krajach partnerskich, w celu obserwacji pracy doradców zawodowych i trenerów.  To pozwoli wypracować odpowiednie techniki oraz wsparcie dla doradców zawodowych dostosowane do wymagań rynku pracy.
Podczas projektu powstanie również platforma, na której trenerzy, nauczyciele, doradcy oraz inni specjaliści pracujący z młodzieżą będą mogli znaleźć wszystkie materiały oraz rozwiązania wypracowane w ramach projektu.