Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Antyporadnik urlopowy czyli ESkapada zaczerpnięta z SOC
2015-07-29
Może by tak rzucić wszystko i pojechać do Ślesina? Dlaczego nie. Właśnie w Ślesinie znajdziecie piękne miejsce na wakacyjny odpoczynek a mianowicie Ośrodek Klara.
Spółdzielnia Socjalna Ośrodek Klara powstała dzięki zaangażowaniu gminy Ślesin oraz Stowarzyszenie Dwa Mosty. Przedsiębiorstwo działa od 2014 roku w Wąsoszach k/ Ślesina. Prowadzą Ośrodek wypoczynkowy, który oferuje wiele atrakcji jak sala do aromaterapii, salę fitness, boiska i place zabaw.


Warto? Jasne, że tak. Ale czy napewno?
Nie wiadomo, gdzie to jest *

Cóż, neleży dotrzeć do Konina (...) następnie zaś kierować się na południe, w kierunku jaśniejącej kopuły pewnego znanego Sanktuarium. W linii prostej to około 16 km. W linii bardziej złożonej 27. - czyli dojazd nie jest skomplikowany.Nie ma morza *

Jest tylko jezioro. Może dwa. Właściwie coś około 20. Wąsocki, Mikorzyńskie, Ślesińskie, Licheńskie, Czarne, Mielno, Skulskie, Skulska Wieś, Czartowo i Gopło. (...)

* fragmenty z SOC czerwiec 2015

W Ośrodku Klara można skorzystać z uroków wyjątkowego miejsca jakim niewątpliwie jest park, który położony jest przy samym jeziorze Wąsowskim. Wygodny dostęp do jeziora zapewnia pomost, który znajduje się przy Ośrodku i jest miejscem zarówno dla osób lubiących pływać, wędkować, ale również dla tych, którzy mają ochotę poleżeć nad wodą.

Na miejscu można spróbować posiłków, które serwowane są w klimatyzowanej jadalni, szczególnie miłej w upalne dni.  Można rownież skorzystać z tarasu z widokiem na jezioro i to na nim wypić kawę czy zjeść posiłek. Wąsosze są również dobrym miejscem dla osób lubiących specery czy uprawiających jogging, duży park, ale również okolica gwarantują niepowtarzalną trasę na wiele wypraw.

Ośrodek gwarantuje również mile spędzone wieczory, jest miejsce na ognisko oraz stanowisko do grilowania, które zarówno dla rodzin jak i dla grona znajomych będą dodatkową smaczną atrakcją.

Tak więc my nie widzimy przeciwskazań i polecamy Wąsosze na ESkapadę.