Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Manumania Dziewczyn z Gminy czyli rozwój spółdzielczości na Dolnym Śląsku.
2015-09-18
Mania to tworzenia może prowadzić do wspaniałych efektów a działająca w branży kreatywnej Spółdzielnia Socjalna Manumania jest na to najlepszym dowodem.
Nowa Spółdzielnia Socjalna Manumania powstała w wyniku formalizacji grupy Dziewczyny z Gminy. Grupa już od dwóch lat działa w gminie Czernica w powiecie wrocławskim.
Spółdzielnia tak jak grupa do tej pory, zajmuje się rękodziełem, tworzeniem wszelkich form artystycznych oraz promocją działań z tej kreatywnej dziedziny. Przedsiębiorstwo działa na terenie Dolnego Śląska a dzięki dwuletniemu doświadczeniu i  pasji wiele osiągnięć na swoim koncie.  Między innymi należy do nich zaliczyć obecność zarówno w lokalnych i regionalnych mediach, jak TVP Info czy Telewizji Lokalnej Gminy Czernica oraz w lokalnych czasopismach.

Jako jeszcze nieformalna organizacja Manumania pomogła wielu osobom, szczególnie kobietom w wejściu ale też w powrocie na rynek pracy. Ich działalność przyczyniła się do aktywizacji lokalnych świetlic środowiskowych oraz innych grup formalnych i nieformalnych z terenów gminy. Od samego początku założycielki skupiały się nie tylko na własnym rozwoju ale również na promocji i wsparciu lokalnie działających twórców rękodzieła.
Działając charytatywnie grupa Dziewczyny z Gminy uczestniczyła w organizacji warsztatów, zajęć plastycznych, animacji dla dzieci i młodzieży. Propagowała również pozytywne postawy ekologiczne poprzez organizację zajęć z wykorzystania recyklingu w artystyczny sposób, tworzenia ekologicznych mydeł.

Spółdzielnia Socjalna Manumania oferuje:

- projektowanie i produkcję oryginalnych, ekologicznych gadżetów reklamowych i upominków firmowych z grawerem, min. wizytówki, breloczki, clipboardy, notesy, zakładki, podkładki, przypinki, stojaki, lampiony, chusteczniki – wykonane z drewna i metalu.

- projektowanie i produkcję opakowań oraz ekspozytorów z drewna i metalu

- surowe, drewniane bazy pod decoupage

- grawerowanie i wycinanie laserowe w drewnie, metalu, pleksi, skzle, tekstyliach i innych materiałach

- tabliczki znamionowe, informacyjne, szyldy, numerki itp.

- ekologiczne, katalogowe artykuły reklamowe z grawerem


Wszystkim polecamy ofertę Spółdzielni a samej inicjatywie życzymy powodzenia i wielu inspiracji do tworzenia!

Więcej o Manumanii na FB

Oraz na stronie Spółdzielni : tutaj