Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Spółdzielczy weekend już za nami - relacja
2015-12-15
Intensywne dwa dni, godziny spotkań, wiele ciekawych informacji i społecznie odpowiedzialne zakupy i to wszystko w subregionie w konińskim podczas jednego weekendu. Wielkopolskie Forum Ekonomii Społecznej oraz III Świąteczny Kiermasz Produktów Ekonomii Społecznej.
11 i 12 grudnia odbywały się wydarzenia spółdzielcze, które do Konina przyciągnęły PES-y z całej Polski. W piątek i sobotę w Licheniu Starym k. Konina odbywało się Wielkopolskie Forum Ekonomii Społecznej, którego hasłem przewodnim było sieciowanie. W sobotnie popołudnie z kolei w Centrum Handlowym FERIO w Starym Mieście miał miejsce już III Świąteczny Kiermasz Produktów Ekonomii Społecznej.W piątek o godzinie 14 według planu odbyła się rejestracja, która miała miejsce w hotel Atut w Licheniu Starym. Po wszelkich formalnościach rozpoczęliśmy właściwą część spotkania. Uroczyste otwarcie i słowo wstępne poprowadził Przemysław Piechocki, prezes SNRSS. Została przedstawiona tematyka Forum oraz najważniejsze kwestie jakie podczas dwóch dni były stopniowo przybliżane uczestnikom.
Część panelową pierwszego dnia poprowadzili specjaliści z TSP Instytut. Modele funkcjonowania franczyzy  z uwzględnieniem korzyści i wyzwań oraz Modele funkcjonowania klastrów  z uwzględnieniem korzyści i wyzwań. Podczas występień nie brakowało pytań dotyczących nawiązywania relacji biznesowych a także wypracowywania powiązań systemowych. 

Część merytoryczną drugiego dnia poprowadzili specjaliści SNRSS, Jarosław Wypyszyński i Marek Gruchalski. Słuchacze dowiedzieli się o nowych możliwościach związanych z realizowanym przez nasze Stowarzyszenie nowym projekcie WOES. Bardzo wiele osób czekało również na ostatni w tym dniu panel: Zmiany w aktach prawnych dotyczących zlecania usług użyteczności publicznej PES i PS. 
Zakończeniem Forum było podsumowanie dwóch dni wydarzenia przez prezesa SNRSS.Po wyjeżdzie z Lichenia Starego na wszystkich chętnych w Starym Mieście czekało moc atrakcji. Sobotnie popołudnie zdecydowanie należało do podmiotów, które ze swoimi wspaniałymi produktami czekały w CH FERIO. Serdeczne podziękowania należą się właśnie dla Galerii, której administracja i dział zarządzający już po raz III chętnie udostępnili na potrzeby Kiermaszu miejsce na terenie Centrum.Pięć stoisk z najróżniejszymi produktami, stół zapełniony świątecznymi przysmakami oraz wspaniałe świąteczne melodie w tle... Czyli to co dla okresu przedświątecznego najważniejsze. III Świąteczny Kiermasz Produktów Ekonomii Społecznej współorganizowaliśmy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu. Na stoiskach można było znalezc wyroby Spółdzielni Socjalnej Print2You z Mosiny, Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez PSOUU w Zagórowie, Spółdzielnia Socjalna Furia z Poznania, KSON Sprawni Inaczej Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Mielnica.Wszystkim PES serdecznie dziękujemy za udział i pracę włożoną w produkty. Mamy nadzieję, że Świąteczna atmosfera opanowała wszystkich. Dziękujemy również odwiedzającym i do zobaczenia na kolejnym Świątecznym Kiermaszu za rok.