Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Konferencja: Raportowanie społeczne i ekonomia społeczna
2016-02-02

23 lutego 2016 r. w Poznaniu, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego odbędzie się konferencja: „Raportowanie społeczne i ekonomia społeczna: versus czy i?”. 

Konferencja będzie okazją do rozmowy o możliwościach współpracy między przedstawicielami drugiego sektora i przedsiębiorstwa społecznymi. Impulsem to tego może być przyjęta przez Parlament Europejski 15 kwietnia 2014 roku dyrektywa dotycząca raportowania pozafinansowego zobowiązująca spółki giełdowe oraz jednostki zainteresowania publicznego - firmy zatrudniające ponad 250 osób, których suma bilansowa wynosi powyżej 20 mln EUR lub obroty netto powyżej 40 mln EUR, do ujawniania danych dotyczących kwestii społecznych, pracowniczych i środowiskowych, poszanowania praw człowieka oraz przeciwdziałania korupcji i łapownictwu. Zobowiązania te przełożyły się na wzrost zainteresowania tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu i działania zgodnie z jego trendami. Jednym z takich trendów jest właśnie ekonomia społeczna. 

Nieprzypadkowe jest również miejsce, w którym odbędzie się Konferencja. To Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Samorząd Województwa Wielkopolskiego wielokrotnie dał przykład, tego, jak wspierać i współpracować z przedsiębiorstwami społecznymi – dość przypomnieć, że jest członkiem założycielem dwóch spółdzielni socjalnych: Poznanianki oraz Starej Łubianki. Tym bardziej cieszy fakt, że Marszałek Województwa Wielkopolskiego, pan Marek Woźniak objął wydarzenie swoim patronatem. 

 Organizatorami konferencji są Grupa Raben, Firma Deloitte oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.