Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Publikacja – Prawne aspekty prowadzenia działalności w formie spółdzielni socjalnej
2016-02-05
Zapraszamy do lektury publikacji „Prawne aspekty prowadzenia w formie spółdzielni socjalnej” przygotowanej przez naszego specjalistę ds. ekonomii społecznej, Zbigniewa Prałata. 

Publikacja zawiera między innymi charakterystykę spółdzielczości socjalnej w Polsce i omówienie przepisów prawnych regulujących zakładanie i funkcjonowanie spółdzielni socjalnych (Ustawa z dnia 27 kwietnia 2006 roku o spółdzielniach socjalnych oraz Ustawa z dnia 7 maja 2009 roku o zmianie ustawy o spółdzielniach socjalnych). Najważniejszą część stanowią jednak dokładne wytyczne dotyczące zakładania oraz rejestracji spółdzielni socjalnych. Autor krok po kroku omawia najważniejsze etapy, jakie musi przejść każda grupa inicjatywna. Nie brakuje wzorów odpowiednich dokumentów, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. 

Bezpłatne egzemplarze publikacji odebrać można  w siedzibie Stowarzyszenia, a także w biurze Wielkopolskiego Ośrodka Ekonomii Społecznej w Koninie. Poniżej znajduje się również plik do pobrania w formacie PDF. 

Pliki do pobrania