Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Kierunek – innowacje!
2016-04-29

Miło nam poinformować, że już niebawem Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych rozpocznie realizację kolejnego projektu. Ten projekt to: „Małe wielkie zmiany – sieć rozwoju innowacji społecznych” i realizować będziemy go we współpracy z firmą konsultingową PwC Polska. Oznacza to, że w najbliższym czasie słowo innowacja będziemy odmieniać na wszystkie sposoby. 

O co chodzi?

Naszym celem na najbliższe trzy lata będzie zwiększenie wykorzystania innowacji społecznych w obszarze integracji zawodowej osób oddalonych od rynku pracy poprzez wsparcie inkubacji nowych pomysłów zwiększających aktywność zawodową. Robiliśmy już rzeczy bardzo podobne, warto przypomnieć projekt Innowacyjny model aktywizacji zawodowej uczestników WTZ, przy realizacji którego nawiązaliśmy po raz pierwszy współpracę z PwC. Wtedy zakładaliśmy spółdzielnie socjalne przy Warsztatach Terapii Zajęciowej. Z prawdziwą przyjemnością możemy napisać, że cala siódemka radzi sobie świetnie. (Polecamy artykuły o poszczególnych spółdzielniach dostępne na stronie projektu: Innowacje dla WTZ).


Tym razem jesteśmy otwarci na najróżniejsze pomysły. Najważniejsze, żeby były to innowacje zwiększające aktywność zawodową osób oddalonych od rynku pracy, nasz cel  to upowszechnienie i włączenie w praktykę 3 przetestowanych innowacji do końca lutego 2019 r. Grupą docelową projektu są osoby oddalone od rynku pracy oraz wszystkie osoby/grupy/podmioty zainteresowane poprawą ich sytuacji na rynku pracy. Projekt polega na stworzeniu Inkubatora Innowacji Społecznych, który udzieli uczestnikom kompleksowego wsparcia w przetestowaniu innowacyjnych pomysłów podnoszących efektywność systemu wsparcia osób długotrwale bezrobotnych.

 

Co się będzie działo?

Przede wszystkim powstanie Innowator Inkubacji Społecznych, który przyszłym innowatorom udzieli kompleksowego wsparcia – przygotujcie się na sesje design thinking, 5 tysięcy godzin spotkań z mentorami innowacji i 6 spotkań Sieci Innowatorów Spotkań Społecznych. 30 innowacji z terenu całej Polski zostanie przyjętych do dofinansowania, każda zostanie skonsultowana z grupą docelową, a następnie przetestowana w skali miko. 3 z nich zostaną upowszechnione z włączone w główny nurt krajowej polityki. Szykujemy też 2 duże kampanie informacyjne – jednym słowem, dużo będzie się działo. Nie możemy się już doczekać. Zaczynamy niedługo, tymczasem myślcie już o swoich innowacjach.