Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Witamy Spółdzielnię Socjalną ARKA z Gostynia!
2012-10-23

Wszystko zaczęło się od przeczytania książki, podkreśla liderka Spółdzielni Socjalnej Arka, która właśnie rozpoczęła swoja działalność.

Celem działalności spółdzielni ARKA, jak wskazują jej członkowie – założyciele jest pomoc społeczeństwu, a zwłaszcza osobom o niskim statusie społecznym, osobom starszym, chorym, dzieciom i młodzieży, rodzinom czy samotnym kobietom. Taki kierunek i celowość pracy gostyńskiej spółdzielni zdeterminowały zarówno kompetencje i kwalifikacje członków spółdzielni, jak i znaczące wydarzenia losowe.

Założycielom spółdzielni zależy na prowadzeniu działalności społecznej i społecznie użytecznej, stąd też charakter oferowanych usług przez psychologa, socjoterapeutkę, specjalistę ds. doradztwa podatkowego, biznesowego i księgowego czy koordynatorów w zakresie prania, czyszczenia czy działań administracyjnych. W ofercie ARKI znajdziemy usługi terapeutyczne w zakresie: zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia), zajęcia dla pacjentów onkologicznych, długotrwale i przewlekle chorych, warsztaty i psychoedukacja dla uczniów szkół w zakresie komunikacji, poczucia własnej wartości. Ponadto usługi w zakresie doradztwa podatkowego, księgowego i ubezpieczeniowego oraz opieka nad osobami, majątkiem, a także usługi pralnicze. Od 12 listopada br. ARKA uruchamia pralnię (w ofercie pranie wodne i czyszczenie chemiczne) wyposażoną w wysokiej jakości sprzęt, aby świadczyć usługi dla firm i klientów indywidualnych.

Spółdzielnia ARKA zatrudnia osoby bezrobotne, które mają zagwarantowane wsparcie finansowe z PUP, z kolei w sprawach formalno-organizacyjnych spółdzielnia od początków swojej działalności liczyć może na pomoc Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych. ARKA ma też swoich gorących zwolenników wśród przedstawicieli lokalnych samorządów.

Już teraz w imieniu Spółdzielni Socjalnej ARKA zapraszamy gorąco do korzystania z jej usług, a pracownikom składamy życzenia pomyślności w prowadzeniu ich WSPÓLNOTY.