Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Trio2succes – wizyta studyjna we Włoszech
2016-07-12

W połowie czerwca 2016 roku, we włoskim Como, w Cometa Formazione odbyła się druga z trzech zaplanowanych w projekcie Erasmus+ - Trio 2 Success wizyt studyjnych. Na trwające tydzień spotkanie projektowe złożyły się prelekcje, prezentacje i warsztaty terenowe. 

Uczestnicy wizyty mieli okazję zapoznać się z innowacyjną metodologią nauczania w szkole zawodowej im. Oliviera Twista, do której uczęszczają przyszli kucharze glokalni, bariści, stolarze oraz pracownicy branży hotelarsko-turystycznej. Jednym z rozwiązań wdrażanych w Comecie jest model szkoły-przedsiębiorstwa. Innymi elementami wizyty związanymi ze szkolnictwem zawodowym było zapoznanie się z metodą nauczania przez doświadczenie (experiental learning) czy podejściem do tutoringu realizowanym przez nauczycieli wspierających.
Podczas wizyty studyjnej omówione zostały także uwarunkowania i stan ekonomii społecznej w Polsce, we Włoszech i na Litwie.Organizatorem spotkania było Cometa Formazione, które gościło projektowych partnerów z Polski (Stowarzyszenie na Rzecz Spółdzielni Socjalnych i Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży) i z Litwy (Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna Rejonu Wileńskiego).

Więcej informacji o projekcie znaleźć można w zakładce poświęconej projektowi

Informacje o Trio 2 Success znaleźć można także na projektowym FB.