Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Wielkopolskie Forum Ekonomii Społecznej i VIII Forum Spółdzielni Socjalnych
2016-10-04
Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII Ogólnopolskim Forum Spółdzielni Socjalnych i w Wielkopolskim Forum Ekonomii Społecznej. 12-14 października 2016 roku  w Gnieźnie. 
Hasłem przewodnim tegorocznych spotkań jest: „10 lat spółdzielczości socjalnej w Polsce – od idei do działania”.
Fora stanowią jedno wydarzenie, które odbędzie się w dniach od 12 do 14 października 2016 roku w Gnieźnie w Hotelu Ibis Styles Gniezno Stare Miasto.
 
VIII OFSS
 
W pierwszy dzień, w ramach VIII Ogólnopolskiego Forum Spółdzielni Socjalnych przygotowaliśmy dla Was debatę z udziałem przedstawicieli Kooperatyw Spożywców, Spółdzielni Pracy oraz Spółdzielni Socjalnych, podczas której odpowiemy na pytanie:  Po co komu spółdzielnie? 
Zastanowimy się również nad rolą innowacji w rozwoju przedsiębiorstw społecznych oraz przedstawimy możliwości uzyskania dofinansowania na działalność innowacyjną w PES. Podczas debaty z udziałem przedstawicieli Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz spółdzielni socjalnych dokonamy oceny roli Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej w rozwoju ekonomii społecznej.  
W ramach OFSS zapraszamy na wystąpienie Krzysztofa Michałkiewicza, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej:  Ekonomia społeczna a polityka rządu polskiego. O zmianach w Ustawie o spółdzielniach socjalnych .
Na zakończenie wydarzeń OFSS odbędzie się uroczyste wręczenie nagród Przyjaciela Spółdzielczości Socjalnej. 
 
 
Wielkopolskie Forum Ekonomii Społecznej
 
W ramach Wielkopolskiego Forum Ekonomii Społecznej zapraszamy na  wystąpienie prezesa SNRSS: "Społecznie odpowiedzialne samorządy. O zmianach w ustawie Prawo zamówień publicznych i praktycznych konsekwencjach tych zmian dla przedsiębiorstw społecznych. 
Przygotowaliśmy również wystąpienie specjalisty w zakresie finansów: Zwrotne instrumenty finansowe w nowym okresie programowania. Zapraszamy również do udziału w warsztatach tematycznych w zakresie działalności pożytku publicznego ze szczególnym uwzględnieniem działalności odpłatnej.
 
13 października, podczas drugiego dnia zaprosimy Was na spotkanie z ekonomią społeczną w Gnieźnie.  W planie między innymi: wizyta w Archikatedrze Gnieźnieńskiej, spotkanie z księdzem Krzysztofem Stawskim i rozmowa na temat Spółdzielni Socjalnej Na Winiarach – jednym z założycieli Spółdzielni jest Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Następnie spacer do Spółdzielni Socjalnej Czilii prowadzącej kawiarnię na terenie Wojewódzkiego Szpitala dla Osób Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka”. 
 
Przez cały czas trwania Forum czynne będą punkty informacyjne, w zakresie porad prawnych, możliwych źródeł finansowania i najnowszej oferty Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.
 
 
Zgłoszenia dotyczące udziału w VIII OFSS zbierane są poprzez formularz on-line dostępny na stronie OZRSS do dnia 07 października 2016 r.
 

Koszty zakwaterowania i wyżywienia (kuchnia tradycyjna, wegetariańska, wegańska) pokrywają organizatorzy.

Udział w Wielkopolskim Forum Ekonomii Społecznej jest nieodpłatny.

Osoby do kontaktu: Agnieszka Deja – a.deja@ozrss.pl oraz Martyna Prochowska: martyna@spoldzielnie.org , tel. 61 887 11 66.

 
Serdecznie zapraszamy!