Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
SNRSS z przyjaciółmi na Kongresie Kobiet
2012-10-30
W czwartek, 25 października żeńska część zespołu wzięła udział w Kongresie Kobiet.

Naszym zadaniem było udzielenie moralnego wsparcia dwóm przyjaciółkom: Paulinie Goclik – Leśniewskiej ze Spółdzielni Socjalnej Anima oraz Izabelli Skrzypczak ze Spółdzielni Socjalnej Bezpieczni Podopieczni.

Obie panie wystąpiły w panelu Przedsiębiorcze Kobiety Wielkopolski. Wzięły w nim udział kobiety z różnych środowisk , w różnym wieku i z różnymi doświadczeniami. Ich opowieści złożyły się na obraz sytuacji współczesnej kobiety w województwie wielkopolskim.  

To obraz daleki od doskonałości. Rozmawiano o trudnościach, jakie napotykają kobiety – naukowczynie i przedsiębiorczynie. O ciągle zbyt małym wsparciu, jakie otrzymują ze strony państwa, o tym, jak wiele trudności nastręcza prowadzenie własnego biznesu, stawianie pierwszych kroków, o wszystkich tych większych przeszkodach, jakie muszą pokonywać każdego dnia. Były też pozytywne aspekty jak chociażby działalność spółdzielni socjalnych, o których opowiadały Iza i Paulina.

Dziewczyny, wystąpienie było naprawdę świetnie. Szczególne podziękowania należą się Paulinie za ciepłe słowa pod adresem naszego Stowarzyszenia. Rosłyśmy z dumy. Dziękujemy!
Galeria zdjęć