Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych
2016-12-06
Zapraszamy na spotkanie w ramach Europejskiego Umiejętności Zawodowych! Celem wydarzenia: Zawodowo. Przedsiębiorczo. Społecznie! jest promocja przedsiębiorczości i przedsiębiorczości społecznej wśród uczniów szkół zawodowych, a także przedstawienie i przetestowanie wypracowanych do tej pory rezultatów projektu Trio2Succes. 
Uczestnicy spotkania będą mogli dowiedzieć się czym jest przedsiębiorczość społeczna i dlaczego może ona być ciekawą alternatywą dla tradycyjnego biznesu – krótki wykład wygłosi na ten temat prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych, Przemysław Piechocki.

Spotkanie będzie również pretekstem do przetestowania  opracowanych przez zespól projektowy scenariuszy dla doradców zawodowych oraz osób pracujących z młodzieżą.   Celem tych materiałów jest rozwijanie kluczowych dla nauki przedsiębiorczości kompetencji społecznych. Ważnym punktem wydarzenia będzie również udział w grze  – zadaniem uczestników będzie w niej poprowadzenie kooperatywy.  Gra uczy współpracy – wygrywa albo przegrywa cały zespół. 
Zaczynamy o 10.00 w Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży, przy ulicy Działyńskich 4/5 w Poznaniu. 

Więcej informacji na temat Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych można znaleźć tutaj. To pierwsze tego typu wydarzenie organizowane przez Unię Europejska - do tej pory zaplanowanych z tej okazji zostało ponad 800 różnych wydarzeń. W tym również to organizowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych oraz Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży.