Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Małe Wielkie Zmiany: Sieciujemy się i dzielimy wiedzą
2016-12-28
Jak najlepiej rozpoznać odbiorców? Jakie problemy rozwiązują innowatorzy społeczni na świecie? Jak zorganizować działania, gdzie można znaleźć wsparcie i co może zaskoczyć podczas pracy nad nowymi projektami? Tego można było się dowiedzieć podczas ostatnich wydarzeń organizowanych w ramach Inkubatora "Małe Wielkie Zmiany".
Za nami dwa inspirujące wydarzenia: otwarte seminarium o innowacjach społecznych oraz specjalna sesja Design Thinkin Jam dla innowatorów. Jak przebiegły i jakie były ich efekty?

Seminarium o innowacjach społecznych w Poznaniu

Seminarium „Ekosystem innowacji społecznych – źródła i składniki sukcesu” odbyło się 16 grudnia 2016 r. w Centrum Konferencyjno-Wykładowym Politechniki Poznańskiej. W programie przewidziano prezentacje, warsztaty i okazje do sieciowania innowatorów. Wszystko to udało się znakomicie.
Na początku można było usłyszeć historie i doświadczenia światozmieniaczy, jak również poznać narzędzia do realizacji projektów i przedsięwzięć społecznych. Na scenie wystąpili m.in. podróżująca po świecie i nagłaśniająca ciekawe inicjatywy Anna Książek, a także Tomasz Dzida - menedżer i trener specjalizujący się w przekładaniu wizji na działania taktyczne i operacyjne. W trakcie dwóch równoległych sesji warsztatowych można było pogłębić wiedzę na wybrany temat w interakcji z pozostałymi uczestnikami wydarzenia.
Dostępny czas uczestnicy wykorzystali, żeby wzajemnie lepiej się poznać, wymienić obserwacjami, a nawet zaprosić do współpracy. Pomogła też w tym końcowa dyskusja podsumowująca seminarium. Organizatorem wydarzenia było PwC, partner Inkubatora.

Warsztaty Anna Książek

Trzy dni później w Business Link Poznań odbyła się sesja Design Thinking Jam zorganizowana specjalnie dla innowatorów objętych wsparciem Inkubatora "Małe Wiekie Zmiany" w ramach pierwszej tury naboru. Była to pierwsza okazja, żeby spotkać się w takim gronie i poznać z kadrą Inkubatora.
Uczestnicy uzyskali informacje odnośnie kolejnych etapami inkubacji. W trakcie całodniowej sesji zapoznali się ze stosowaną w projekcie metodologią Design Thinking i jej potencjałem w obszarze rozpoznawania potrzeb odbiorców usług społecznych i aktywizacji zawodowej osób oddalonych od rynku pracy. W zespołach ćwiczyli i rozwijali nabyte umiejętności.
Cała sesja trwała 7 godzin, a specjalnie na nią przyjechali do Poznania innowatorzy z Bygdoszczy, Łodzi, Szczecina, Warszawy czy Wrocławia.

Design Thinking Jam Poznań

Osoby, które nie miały szansy wziąć udziału w grudniowych wydarzeniach, uspokajamy, że w przygotowaniu już są kolejne. Obecnie przygotowujemy się do otwartych warsztatów Design Thinking, które odbędą się 11 stycznia w Gdańsku, 17 stycznia w Szczecinie i 20 stycznia w Krakowie. Na początku stycznia ogłosimy nabór do Inkubatora w ramach II tury, który potrwa do 5 lutego 2017 r. Zapraszamy do udziału!

warsztaty dla innowatorów społecznych Poznań