Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Relacja: Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych
2016-12-15

7 grudnia 2016 roku w Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu odbyło się wydarzenie: Zawodowo. Przedsiębiorczo. Społecznie! Jego celem była promocja przedsiębiorczości oraz przedsiębiorczości społecznej wśród młodzieży ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Organizatorami wydarzenia były zespoły Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych oraz Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży. 

Uczestnicy mogli wziąć udział między innymi w grze planszowej – Kooperatywa – promującej współpracę oraz przedsiębiorczość społeczną. W grze obowiązuje jedna, ważna reguła – wygrywa cały zespół albo nikt. Zadaniem uczestników jest prowadzenie wspólnego przedsiębiorstwa – musi ono nie tylko przynosić zysk, ale również troszczyć się o swoich członków. Sprostanie obu wyzwaniom nie było łatwym zadaniem, ale po kilkugodzinnym maratonie młodzi kooperatyści z dumą mogli uznać się za zwycięzców.
Ważną częścią programu było również spotkanie uczniów z praktykiem – prezesem Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych, Przemysławem Piechockim. I uczniowie i nauczyciele wyszli ze spotkania mocno zainspirowani, czego rezultatem może być przyszła dalsza współpraca z poznańską placówką. Nie ukrywamy, że liczymy na to bardzo!
 Wydarzenie było też okazją do przetestowania scenariuszy dla nauczycieli i doradców zawodowych przygotowanych przez zespół projektu Trio2Success. W warsztatach przeprowadzonych przez przedstawicielki Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży wzięło udział kilkunastu gimnazjalistów. Ich uwagi były dla nas bardzo cenne! Już myślimy o następnych akcjach.
 

Wydarzenie było częścią Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych, inicjatywy Komisji Europejskiej promowanej w ramach programu Erasmus +.