Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Małe Wielkie Zmiany: Relacja z sesji Design Thinking Jam
2017-04-04
W ostatni piątek rozpoczęliśmy pracę z piętnastką innowatorów wyłonionych w drugiej turze naboru do Inkubatora "Małe Wielkie Zmiany". Na sesję Design Thinking Jam w Poznaniu zjechali się ludzie z całej Polski, od Bielska-Białej i Krakowa po Szczecin i Gdynię.
Design Thinking Jam Poznań

Piętnastka wybrana! Teraz zmotywowani i dobrze przygotowani możemy rozpocząć inkubację. Przez najbliższe tygodnie nasi innowatorzy przy wsparciu mentorów będą opracowywać projekty rozwiązań, które mają pomóc wybranym grupom osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy. Wstępem do tych działań była sesja Design Thinking Jam, na której wszyscy mieli okazję pierwszy raz się spotkać.

Wspólnie spędzony dzień wykorzystaliśmy, żeby się poznać w gronie innowatorów, mentorów i kadry Inkubatora. Wyjaśnione zostały kolejne etapy pracy w Inkubatorze, zasady przygotowania i oceny Projektów Innowacji, jak również współpracy z mentorami. Uczestnicy mieli szansę zapoznać się i od razu przećwiczyć zastosowanie metodologii Design Thinking, w duchu której działamy w Inkubatorze "Małe Wielkie Zmiany". Cała sesja trwała 7 godzin.

sesja DT Jam Poznań

Wybrani innowatorzy w II turze reprezentują 9 województw, środowiska o różnych doświadczeniach i wyzwaniach. W większości są to stowarzyszenia i fundacje, ale znalazły się w tym gronie również instytucje publiczne, osoby fizyczne czy prywatna firma. Zamierzają pracować m.in. nad wsparciem osób młodych znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji, bezdomnych, matek oddalonych od rynku pracy czy osób w wieku 50+.