Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
TRIO: Relacja z Drugiego Międzynarodowego Spotkania Partnerów
2017-04-12

W dniach 29.03 – 1.04. 2017 w Como odbyło się 2. Międzynarodowe Spotkanie Partnerów prktu Trio 2 Success. 

Spotkanie miało dwa ważne cele. Pierwszym z nich było podsumowanie dotychczas wypracowanych rezultatów. Koordynatorka projektu poinformowała na jakim etapie jest realizacja poszczególnych produktów, a wszyscy dyskutowali o tym, o należy przyspieszyć, a z czego możemy być zadowoleni.

Zakończone zostały prace merytoryczne nad trzema z pięciu produktów – czas na ostatnie prace redakcyjne, tłumaczenia ostatecznych wersji oraz wydruk publikacji. Jedna z nich (Zbiór scenariuszy…) jest już dostępny w wersji drukowanej. Podsumowane zostały prace nad filmami instruktażowymi, partnerzy zatwierdzili ostateczne wersje scenariuszy poszczególnych filmów – teraz trzeba je już tylko nakręcić.


Jednocześnie spotkanie było sygnałem do oficjalnego rozpoczęcia prac nad produktem O4. Celem zadania jest tutaj opracowanie innowacyjnej ścieżki wsparcia dla absolwentów kształcenia zawodowego. Prace nad O4 potrwają do końca czerwca. Następnie rozpocznie się ostatni, ale równie ważny etap upowszechniana wypracowanych w trakcie realizacji projektu rezultatów. W planach między innymi konferencja w Urzędzie Miasta w Poznaniu.Ważnym punktem spotkania były również warsztaty z nauczycielami i doradcami zawodowymi ze szkoły Olivera Twista prowadzonej przez Cometa Formazione oraz pracownikami zaprzyjaźnionych placówek. Wymiana doświadczeń z zakresu wspierania młodych ludzi pozwoliła na zdobycie kolejnych cennych informacji o tym, czego oczekują od nas – realizatorów projektu – jego interesariusze.

 Relacja z 2 Międzynarodowego Spokania Projektów jest również dostępna w języku litewskim oraz włoskim. 

Pliki do pobrania