Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Wiemy jak tworzyć innowacje! Nagroda dla Inkubatora "Małe Wielkie Zmiany"
2017-06-06
Z przyjemnością informujemy, że nasz Inkubator "Małe Wielkie Zmiany" został nagrodzony w konkursie POLISHOPA HONEYCOMBS AWARD 2017 w kategorii "Projekt społeczny". Celem konkursu jest wyróżnienie na forum międzynarodowym najlepszych polskich inicjatyw opartych na metodyce Design Thinking.
Inkubator "Małe Wielkie Zmiany" to projekt, którego celem jest tworzenie nowych, bardziej efektywnych rozwiązań pomagających w aktywizacji zawodowej osób oddalonych od rynku pracy. Do współpracy zapraszamy w nim podmioty i ludzi z inicjatywą z całej Polski, oferując wsparcie merytoryczne i finansowe. Proces generowania innowacji realizowany jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych w partnerstwie z PwC.

Innowacyjne rozwiązania w Inkubatorze powstają z wykorzystaniem metodologii Design Thinking, która zachęca do pełnego skupienia się na potrzebach adresatów i wypracowanie rozwiązań, które się w nie wpisują. Ogromną rolę w takiej pracy odgrywa empatia, umiejętność obserwacji i definiowania problemów. Dopiero na takim fundamencie generuje się pomysły, wybiera najlepsze rozwiązania i je testuje. W takim duchu działamy w "Małych Wielkich Zmianach". Zgłaszający się innowatorzy na początku mają mieć jedynie dobrą wiedzę o problemie wybranej grupy osób i motywację do pracy nad nim. W Inkubatorze otrzymują wsparcie mentorów, doradców specjalistycznych i doświadczonej kadry. Z takim zapleczem tworzą i dopracowują pomysły, budują sojusze i wreszcie pomagają tym, którzy są w całym procesie najważniejsi - osobom oddalonym od rynku pracy.

Cieszymy się, że nasza praca została doceniona przez jury konkursu POLISHOPA HONEYCOMBS AWARD 2017 w ramach corocznego wydarzenia POLISHOPA Design Thinking Conference. Mamy nadzieję, że to wyróżnienie zachęci kolejne organizacje i instytucje działające w obszarze aktywizacji zawodowej do wykorzystania Design Thinking w swojej pracy. 

Nagrodę dla naszego partnerskiego projektu odebrały Elżbieta Żórawska-Gałuszka z PwC oraz Malwina Pokrywka ze Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.