Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Kolejne spółdzielnie już działają!
2012-11-14
To wiadomość z ostatniej chwili – Spółdzielnia Socjalna Bezpieczni Podopieczni została zarejestrowana i tym samym oficjalnie rozpoczęła swoją działalność.
Panie ze Stęszewa będą świadczyć usługi opiekuńcze na terenie gminy. Wyróżnia je  - jakżeby inaczej – profesjonalizm oraz zaangażowanie, a także niekonwencjonalny pomysł na komunikację. Bezpieczni Podopieczni mają bowiem szansę stać się pierwszą w Polsce spółdzielnią na skuterach. Trzymamy kciuki za powodzenie tego i wszystkich pozostałych planów!

Z kronikarskiego obowiązku odnotowujemy również debiut poznańskiej Spółdzielni Socjalnej Ruchomości. Prowadzona przez działaczy związanych z Rozbratem księgarnio-kawiarnia rozpoczęła swoją działalność wraz z początkiem listopada. Wszystkich złaknionych kontaktu z dobrą literaturą i dobrą kawą spółdzielcy zapraszają do Zemsty przy ulicy Aleksandra Fredry. Niezależnie od tych nazewniczych inspiracji mówienie trzy po trzy podobno nie wchodzi tam w grę.
 

Obie inicjatywy wspierane są przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych w ramach projektów Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarności oraz Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej II.