Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
TRIO: zakończenie realizacji projektu
2017-11-02

31 października br. był dla nas ważną datą. Tego dnia formalnie zakończyła się realizacja projektu Trio to Success. Nie oznacza to jednak, że przestaniemy zajmować się tematami związanymi z kształceniem i edukacją zawodową. 

Projekt Trio to success realizowany był od 1 listopada 2015 roku do 31 października 2017 roku. Przez ten czas wspólnie z partnerami: Cometą Formazione z Włoch, Poradnią – Psychologiczno-Pedagogiczną r. wileńskiego oraz Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży z Polski pracowaliśmy nad poprawą jakości kształcenia zawodowego. Rezultatem naszych prac były cztery publikacje oraz film instruktażowy, dostępne w czterech językach (język polski, włoski, litewski i angielski).  Szukaliśmy nowych rozwiązań w zakresie metod nauczania opartych na pracy, kształcenia kompetencji miękkich i włączania ekonomii społecznej w proces kształcenia. 

Zakończenie projektu nie oznacza zakończenia prac nad tymi zagadnieniami. Realizacja projektu pozwoliła nam na otworzenie nowych furtek – mówi koordynatorka projektu, Anna Dranikowska – i zarysowała nowe perspektywy rozwoju. Jedną z takich furtek jest działalność na rzecz zwiększenia liczby spółdzielni uczniowskich w naszym województwie. Obecnie funkcjonuje ich na tym terenie zaledwie kilka, a zależy nam na tym, żeby tę liczbę zwiększyć. Tym samym 31 października to nie koniec, ale początek. 

Wszystkie produkty wypracowane podczas projektu dostępne są na naszej stronie internetowej oraz na koncie SNRSS na YouTube (filmy).