Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
SNRSS w europejskiej sieci na rzecz innowacyjnych rozwiązań na rzecz przedsiębiorczości
2017-11-23

The European Network of Innovation for Inclusion to sieć współpracy europejskich organizacji działających na rzecz wypracowywania innowacyjnych rozwiązań z zakresu przedsiębiorczości i włączania społecznego. Nasze Stowarzyszenie zostało jednym z członków sieci. Wszystko za sprawą konkursu dobrych praktyk, w którym zdecydowaliśmy się  wziąć udział. 

Nasze Stowarzyszenie podjęło się nowego wyzwania, a nawet dwóch. Pierwszym był start  w konkursie organizowanym przez hiszpańską organizację Action against hunger, która w ramach Europejskiej Sieci Innowacji Na Rzecz Integracji organizowała konkurs na nabór dobrych praktyk w zakresie włączenia społeczno-zawodowego i integracyjnej przedsiębiorczości. Celem konkursu było prezentacja i upowszechnienie innowacji społecznych poprzez wskazanie dobrych praktyk na poziomie europejskim. Najlepsze rozwiązania posłużą organizacjom skupionym w sieci jako inspiracja, a w dalszej perspektywie zostaną włączane do głównego nurtu na poziomie europejskim.

Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasze zgłoszenie zostało dostrzeżone i wyróżnione. Jako finaliści konkursu zostaliśmy zaproszeni na odbywające się w Madrycie Forum ALLIANCES FOR SOCIAL INNOVATION. Udział w tym wydarzeniu był okazją do poznania innych organizacji działających w międzynarodowej sieci The European Network of Innovation for Inclusion.

Drugą wiadomością związaną z ww. konkursem jest fakt, że pozytywnie rozpatrzono naszą prośbę o dołączenie do The European Network of Innovation for Inclusion, sieci która skupia europejskie organizacje i instytucje zorientowane na innowacyjne działania oraz na wymianę doświadczeń na skalę międzynarodową. Projekt w ramach, którego działa sieć zakłada łączenie potencjałów i wymianę doświadczeń wśród organizacji z całej Europy działających w obszarach przedsiębiorczości oraz włączenia społecznego.

To nie koniec. Przed nami warsztaty i wizyty studyjne w ramach sieci, które odbędą się w Irlandii oraz Belgii. Nasze doświadczenia i osiągnięcia posłużą także w procesie tworzenia inkluzyjnych modeli dotyczących przedsiębiorczości i wsparcia społeczności lokalnych. To wszystko będzie miało miejsce już wkrótce podczas zaplanowanych warsztatów i wizyt studyjnych, podczas  których grupa robocza, której jesteśmy częścią będzie wypracowywać innowacyjne rozwiązania.


Więcej informacji o sieci, konkursie i działaniach grupy projektowej można zobaczyć na stronie http://www.europeannetforinclusion.org/

Najnowsze informacje o naszych działaniach w ramach The European Network of Innovation for Inclusion będziecie mogli znaleźć również na naszej stronie oraz na naszym fanpage na Facebooku.