Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Skuteczni w zamówieniach publicznych – jak składać oferty konkursowe i wygrywać?
2018-02-20

Trwa nabór uczestników do drugiej edycji szkoleń: Skuteczni w zamówieniach publicznych. To dobry moment, żeby przedstawić kilka powodów, dla których przedsiębiorstwa społeczne powinny zainteresować się  współpracą z samorządem i możliwościami pozyskiwania do nich zleceń.

Dlaczego warto współpracować z jednostkami samorządu terytorialnego? Jak składać oferty konkursowe i wygrywać? O czym bezwzględnie pamiętać, a czego nie robić pod żadnym pozorem? Czym są zamówienia społecznie odpowiedzialne? Dlaczego to dla spółdzielni socjalnych wielka szansa? Kto to robił i czy mu się to udało? O tym wszystkim będziemy pisać w ciągu najbliższych dni na naszych stronach internetowych: www.spoldzielnie.org oraz www.woes.pl. A jeszcze więcej dowiecie się podczas szkoleń dla przedsiębiorstw społecznych organizowanych przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych. W przygotowanie materiałów zaangażowali się nasi specjaliści i specjalistki ds. zamówień publicznych, ekonomii społecznej oraz prawnicy.


Dlaczego dla nas to takie ważne?

Jednym z priorytetów Krajowego Programu Ekonomii Społecznej, a także projektu Ustawy o ekonomii społecznej i solidarnej jest zacieśnienie współpracy między spółdzielniami socjalnymi, a pozostałymi podmiotami rynku lokalnej, ze szczególnym uwzględnieniem jednostek samorządu terytorialnego. Jednym z narzędzi będą zamówienia publicznej. „Jest dla nas niezwykle ważne, żeby coraz większa liczba przedsiębiorstw społecznych była gotowa do złożenia ofert konkursowych, żeby te oferty składała i żeby wygrywała – mówi prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych, Przemysław Piechocki – wasze sukcesy to nasze sukcesy”.

Szczegóły na temat szkolenia znajduja się tutaj

Zapraszamy do śledzenia naszego cyklu!