Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
III Targi Przedsiębiorczości Społecznej
2012-11-26
Miniony tydzień upłynął pod znakiem Dni Kultury Solidarności.

Główne obchody rozpoczęły się w sobotę od spotkania z  bohaterami serialu Ranczo i spółdzielcami z Poezji Smaku w ubiegłą sobotę. Ich kulminacją były jednak Targi Przedsiębiorczości Społecznej, które odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przez cztery dni przy stoisku Stowarzyszenia nasi specjaliści udzielali wszystkim zainteresowanym porad z zakresu ekonomii społecznej oraz  informacji o ofercie naszego Ośrodka. Owszem, zainteresowanie mogło być większe, ale to możliwość spotkania się z Wami wszystkimi w jednym miejscu uważamy za największy plus całych Targów.

Oprócz Stowarzyszenia swoją działalność zaprezentowały między innymi spółdzielnie socjalne: Otwarci, Poezja Smaku, Dąb, Anima, Masterpunkt, Kwant, Kamerdyner i Divertimento; niektóre stoiska zostały przygotowane niezwykle profesjonalnie. Targi odwiedzili także uczestnicy dwóch wizyt studyjnych ze Śremu – organizatorzy umożliwili gościom nie tylko spotkania z innymi spółdzielcami, ale także wzięcie udziału w przygotowanych przez Stowarzyszenie warsztatach.

Bo Targi to nie tylko stoiska wystawiennicze. To również konferencje, panele dyskusyjne oraz różnego rodzaju warsztaty. Tegoroczna edycja pokazała, że potencjał przedsiębiorstw społecznych jest niezwykle duży – trzeba tylko znaleźć odpowiednią formułę jego wyrażenia. 

Galeria zdjęć