Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Spółdzielczy Poznań!
2018-05-07

Poznań nie bez powodu nazywany jest polską stolicą przedsiębiorczości, także społecznej. Zapraszamy do udziału w queście Spółdzielczy Poznań, podczas którego z niewielką pomocą albo zupełnie samodzielnie rozszyfrujecie najciekawsze zagadki spółdzielczego Poznania!

 

 

Czym jest questing?

Questing to rodzaj gry, która polega na odkrywaniu dziedzictwa danego miejsca i tworzenia nieoznakowanych szlaków, którymi można samodzielnie wędrować kierując się informacjami zawartymi we wskazówkach. W wielu swoich elementach gra przypomina podchody oraz gry miejskie.
 

Dlaczego spółdzielczy Poznań?

Poznań od lat uznawany jest za nieformalną stolicę przedsiębiorczości i przedsiębiorczości społecznej, a spółdzielczość ma tutaj ponad 100-letnią tradycję. Chcemy pokazać, jak przez całe lata wielu ludzi robiło różne rzeczy razem w oparciu wartości spółdzielcze, co z tego wynikło i co z tego wynika każdego dnia.
 

Informacje organizacyjne

Spotykamy się 11 maja br., w piątek, o godzinie 16.00 przy pomniku Adama Mickiewicza (Plac Adama Mickiewicza) w Poznaniu. Tam otrzymacie wszystkie niezbędne instrukcje oraz kartę do gry. Długość gry to ok. 1,5 godziny, ale tak naprawdę każdy z może o tym zdecydować samodzielnie. Do zobaczenia!


Gra wpisuje się w obchody Dni Otwartych Funduszy Unii Europejskiej organizowanych przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Osoba do kontaktu: Anna Dranikowska, tel. 503 742 305