Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Regionalna Konferencja Ekonomii Społecznej - 10.09.2018 - Poznań
2018-08-27
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Regionalnej Konferencji Ekonomii Społecznej, która odbędzie się w dniu 10.09.2018r. w budynku Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu przy ul. Towarowej 55. Wydarzenie jest organizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w imieniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego przy współpracy z  Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu oraz  Stowarzyszeniem Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych. 
Wydarzenie organizowane jest w ramach pilotażowego projektu "Europejskie regiony ekonomii społecznej 2018" uruchomionego przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP.

Celem tego projektu jest budowanie skutecznych sieci podmiotów ekonomii społecznej i innowacji społecznych oraz podnoszenie świadomości na temat ekonomii społecznej na poziomie regionalnym i lokalnym.Do udziału w projekcie Komisja Europejska wybrała 30 regionów z całej Europy, w tym region Wielkopolski.
Konferencja organizowana w Poznaniu będzie poświęcona systemowi wsparcia ekonomii społecznej w województwie wielkopolskim, a w szczególności dyskusji o przyszłości ekonomii społecznej i jej finansowaniu oraz roli jaką będą odgrywały innowacje społeczne i lokalne partnerstwa.

Wyniki tej dyskusji zostaną później przedstawione podczas Globalnego Forum Ekonomii Społecznej w Bilbao (1-3 października 2018 r.) oraz podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast w Brukseli (8-11 października 2018 r.).

Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji (program w załączniku) oraz zgłoszenia swojego udziału w tym wydarzeniu za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego

Formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo również w załączniku. Uzupełniony i podpisany formularz można przesłać faksem pod nr 61 851 56 35 lub na adres email: barbara.nadolinska@rops.poznan.pl

Informacje dotyczące wydarzenia dostępne są również na stroniie portalu wielkopolska es

Pliki do pobrania