Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Podwórko - nasza wspólna przestrzeń. Pierwsze warsztaty!
2018-11-14
Mamy pierwsze efekty warsztatów realizowanych w ramach inicjatywy "Podwórko - nasza wspólna przestrzeń". Powstała lista potrzeb i oczekiwań mieszkańców, związanych z ich funkcjonowaniem w podwórkowej przestrzeni. 
5 listopada odbył się warsztat badający oczekiwania i potrzeby mieszkańców 5 konińskich podwórek, efektem tego było stworzenie listy potrzeb i oczekiwań mieszkańców, związanych z ich funkcjonowaniem w podwórkowej przestrzeni.


Potrzeby te zostały przeniesione na kolejnych warsztatach na plany podwórek.A na najbliższych spotkaniach będą opracowywane koncepcje zmian wraz uczniami technikum architektury krajobrazu przy Zespole Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Koninie. 

Spotkania są częścią projektu, zainicjowanego przez Miasto Konin, który ma na celu polepszenie standardu życia oraz poprawę zagospodarowania przestrzeni w starej części Konina. W wyniku projektu będzie stworzenie  przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców i jej użytkowników, bez względu na ich wiek jak i reintegracja mieszkańców zagrożonych procesem wykluczenia społecznego ze środowiskiem lokalnym, współpraca z władzami miasta oraz poprawa wizerunku społecznego mieszkańców biorących udział w projekcie.
Koncepcje zmian na podwórkach zostaną wypracowane wspólnie z mieszkańcami na warsztatach projektowania a projekty powstaną do końca 2018 r., a ich wykonanie na ile budżet projektowy pozwala planowane jest na przyszły rok.
 


Lokalizacje podwórek

Projekt dotyczy podwórek w następujących lokalizacjach:

  • ul. Kaliska 20
  • ul. Kolska 25
  • ul. Mickiewicza 20
  • ul. Wojska Polskiego 9
  • ul. 3 Maja 41

 

- Wirtualna skrzynka pocztowa - 

Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie albo podzielić się opinią? Napisz do nas!

podworka@spoldzielnie.org

 

Zainspiruj się!

Zapraszamy do skorzystania z katalogu "Podwórkowe Inspiracje", w którym znajdziecie pomysły, jak tanio i praktycznie urządzić sąsiedzkie podwórko.

Katalog w formacie .pdf dostępny jest TUTAJ >>

Konkurs na realizację projektu dla konińskich podwórek został zorganizowany przez Prezydenta Miasta Konina w ramach realizacji projektu pn. "Rewitalizacja konińskiej Starówki – opracowanie lokalnego programu rewitalizacji na lata 2016-2023 wraz z modelowym pilotażem", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020".

Kwota przyznanej dotacji wynosi 50 000 zł.