Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Spółdzielcza pralnia w Gostyniu
2012-11-27
Do katalogu usług świadczonych przez spółdzielnie socjalne dołączyły dziś usługi pralnicze.

Na zaproszenie Spółdzielni Socjalnej „Arka” gościliśmy dzisiaj na oficjalnym otwarciu gostyńskiej pralni.

Symboliczną wstęgę przecięli Prezeska Spółdzielni Dorota Piotrowska oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gostyń, który w swoim przemówieniu podziękował „Arce” za wdrażanie dobrych praktyk z zakresu aktywizacji zawodowej w gminie oraz podkreślił, że czuje się dumny, że również Gostyń może się poszczycić rosnącą aktywnością spółdzielczą. Prezeska „Arki” zaakcentowała z kolei atuty spółdzielni socjalnej jako formy prawnej nastawionej na człowieka, pozwalającej prowadzić działalność nie tylko gospodarczą, ale też społeczną. Miłe słowa „Arka” usłyszała również od obecnych na uroczystości Kierowniczki Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu, Dyrektorki Powiatowego Urzędu Pracy oraz naszego specjalisty ds. ekonomii społecznej, Jarosława Wypyszyńskiego, który opiekował się inicjatywą od samego początku. „Arka to mocna grupa, która skupia w sobie wszystkie najważniejsze czynniki sukcesu spółdzielni – dobrą liderkę, aktywne, zaangażowane założycielki, świetne pomysły oraz otwartość na współpracę z partnerami samorządowymi i biznesowymi” – podkreśla Jarosław Wypyszyński.

Dzięki wsparciu z Powiatowego Urzędu Pracy Spółdzielnia, oprócz usług pralniczych, zajmie się również psychoterapią związaną z zaburzeniami żywienia oraz świadczeniem usług opiekuńczych dla osób zależnych. Początkowo da pracę 6 osobom, docelowo planuje rozszerzenie działalności pozwalające na zatrudnianie kolejnych osób.

„Arce” dziękujemy za zaproszenie na inaugurację działalności, a Państwu rekomendujemy usługi pralni „Arka”, która znajduje się w Pasażu Handlowym przy ul. Kolejowej 24 w Gostyniu.

Galeria zdjęć