Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Konińskie podwórka - rewitalizacja
2018-12-18
W połowie grudnia 2018 roku odbył się ostatni warsztat w ramach naszego działania na rzecz rewitalizacji konińskich podwórek.
Odbył się ostatni warsztat, jednak nie jest to koniec działań jakie planujemy w projekcie. Grudniowym spotkaniem zakończyliśmy kolejny etap działań, który można określić jako koncepcyjno-konsultacyjny.
W ramach spotkania, 14 grudnia 2018 roku w Urzędzie Miejskim zostały zaprezentowane komputerowa wizualizacje zagospodarowania podwórek przy ulicy Mickiewicza 20 i ulicy Kaliskiej 20. Opracowane wizualizacje posłużyły między innymi do objaśnienia potrzeb mieszkańców oraz zakresu planowanych zmian na podwórkach, mieszkańcom i osobom odpowiedzialnym ze strony Miasta Konin. W przyszłości będą również wykorzystane do promocji całego zadania oraz pozyskania dodatko­wego źródła finansowania na realizację przeobrażeń podwórek.
 
Wspólne działania rozpoczęte w fazie projektowania kontynuowane będą w trakcie realizacji.  Uczestnicy warsztatów, mieszkańcy Konina, przedstawiciele organizacji i instytucji zaangażowanych w działanie, wspólnie z naszym zespołem w 2019 roku będą działać na rzecz wykonania planowanych zmian.

 
Podczas spotkania zostały zaprezentowane projekty mieszkańców oraz uczniów Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Koninie, które posłużyły jako źródło inspiracji.
 
Uczestnicy 

W spotkaniu uczestniczyło 26 osób:
1 przedstawiciel ul. Kaliskiej 20
1 przedstawiciel ul. Mickiewicza 20
12 przedstawicieli ZSB
1 przedstawiciel Centrum Organizacji Pozarządowych
1 przedstawiciel Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
1 przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury
8 przedstawicieli UM Konin, wydziały Architektury, Rozwoju Gospodarczego, Spraw Lokalowych
1 architekt krajobrazu
 
 
Wirtualna skrzynka pocztowa
 
Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie albo podzielić się opinią? Napisz do nas!
podworka@spoldzielnie.org
 
 
Zainspiruj się!
 
Zapraszamy do skorzystania z katalogu "Podwórkowe Inspiracje", w którym znajdziecie pomysły, jak tanio i praktycznie urządzić sąsiedzkie podwórko.
 
Katalog w formacie .pdf dostępny jest TUTAJ >>
Konkurs na realizację projektu dla konińskich podwórek został zorganizowany przez Prezydenta Miasta Konina w ramach realizacji projektu pn. "Rewitalizacja konińskiej Starówki – opracowanie lokalnego programu rewitalizacji na lata 2016-2023 wraz z modelowym pilotażem", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020".
Kwota przyznanej dotacji wynosi 50 000 zł.