Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Pierwsze wizyty studyjne w ramach WOES II
2012-11-30
Trzynastu uczestników II edycji projektu WOES w dniach 26-27 listopada br. wzięło udział w wizycie studyjnej zorganizowanej w 6 spółdzielniach socjalnych.
Uczestnicy projektu mieli realną szansę na osobistą ocenę oferowanych usług i funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych. Wizytę rozpoczęli w subregionie konińskim, odwiedzając Spółdzielnię Socjalną Otwarci działającą przy Fundacji Na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży OTWARCIE w Koninie. Dalej udali się do Kramska do Spółdzielni Socjalnej Razem Do Sukcesu. Tu kierownik GOPS Pani Andżelika Łoś i Prezes Spółdzielni Magda Politańska opowiedziały o początkach spółdzielni, o wielkiej chęci jej utworzenia, o obecnej siedzibie spółdzielni (placówka szkolna) i przede wszystkim oferowanych usługach (gastronomicznych i opiekuńczych). Prezes zaprezentowała zaplecze gastronomiczne, a członkowie spółdzielni przygotowali przepyszny obiad.

Kolejnym punktem odwiedzających była miejscowość Godziesze Wielkie, gdzie znajduje się siedziba Spółdzielni Scjalnej Nasza Firma. Wójt gminy, Józef Podłużny oraz przedstawiciele spółdzielni przybliżyli charakter działalności i historię założenia przedsiębiorstwa, przekazując cenne wskazówki przyszłym spółdzielcom. Pod koniec pierwszego dnia wizyty grupa dotarła do Byczyny, do grodu rycerskiego a zarazem siedziby Spółdzielni Socjalnej Gród. Andrzej Kościuk oprowadził przybyłych do grodu gości, pokazał walory miejsca, zaprezentował bogatą projekcję filmową o atrakcjach i eventach, które rokrocznie odbywają się w gminie Byczyna i przyciągają wielbicieli średniowiecznych tradycji rycerskich.

Drugiego dnia wizytujący odwiedzili Odolanów (powiat ostrowski), gdzie znajduje się siedziba Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Kwant - efekt partnerskich działań Stowarzyszenia Trzeźwości i Centrum Integracji Społecznej. Uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się działalności zakładu szklarskiego, pracowni krawieckiej oraz przykładów prawdziwego rękodzieła wytwarzanego przez podopiecznych z Odolanowa.
Ostatnim punktem wizyty była gołuchowska Spółdzielnia Socjalna „A-Z", która zajmuje się gastronomią i usługami kurierskimi. O burzliwych początkach, wielkiej determinacji i obecnej działalności przedsiębiorstwa opowiedzieli gościom założyciele Spółdzielni Panowie Mirosław Maruszewski i Marcin Ferenc z GOPS w Gołuchowie.

Wszystkim sześciu gospodarzom serdecznie dziękujemy za miłą gościnę i cenne rady!
Galeria zdjęć