Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Spotkanie promocyjne poświęcone ekonomii społecznej w Słupcy
2012-12-03

O szansach na rozwój społecznych przedsiębiorstw rozmawiali w czasie piątkowego spotkania przedstawiciele samorządów, ośrodków pomocy społecznej i lokalnych przedsiębiorstw w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Słupcy.

relacja: Dominika Jackowska

Miniony piątek, 30 listopada okazał się dobrym dniem do rozmów o spółdzielniach socjalnych, o idei ich powstania, o próbach wsparcia nowych społecznych przedsiębiorstw i trudnych, niestety, początkach ich funkcjonowania. Nie zabrakło przysłowiowej „łyżki dziegciu w beczce miodu”, czyli słów krytyki nad brakiem rozwiązania legislacyjnego dla świeżych przedsiębiorców, którzy borykają się z problemami finansowymi zwłaszcza na starcie swojej działalności, gdy jeszcze nie ma odbiorców zleceń a biznes już realnie istnieje. Goście dyskutowali o roli i przyszłości spółdzielni socjalnych osób prawnych, których rozkwit zauważalny jest w ostatni okresie.

Spotkanie poprowadziła Alla Kukolenko (specjalista ds. ekonomii społecznej), która zaprezentowała sześć spółdzielni socjalnych, które powstały w minionym roku
i nadal świetnie się realizują na rynku lokalnym oraz Dominika Jackowska (specjalista ds. informacji), która przybliżyła gościom działalność SNRSS, realizowaną ofertę projektową, zwłaszcza dotychczasowe efekty projektu pn.: PWP WOESII (Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej).
Spotkanie zostało zrealizowane przy współpracy z Urzędem Miasta i ZAZ w Słupcy, wszystkim pracownikom serdecznie dziękujemy.


WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH KOLEJNĄ DAWKĄ INFORMACJI ZAPRASZAMY 6 GRUDNIA, W PIĄTEK DO OŚRODKA „VERANO” w ŚLESINIE BĘDZIE MERYTORYCZNIE I MIKOŁAJKOWO.


Galeria zdjęć