Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
MWZ: Zapraszamy na spotkanie i prezentacje innowacji!
2019-07-19
Spotkanie z innowacjami MWZ już 24, 25 lipca 2019 roku! W imieniu realizatorów projektu Małe Wielkie Zmiany - naszego Stowarzyszenia oraz PwC Polska, serdecznie zapraszamy na spotkanie online oraz wydarzenie w Warszawie podczas, których zaprezentujemy najlepsze innowacje MWZ! 
Zapraszamy na spotkanie podczas, którego partner naszego projektu MWZ - PWC Polska, zaprezentuje innowacje społeczne, których celem jest wsparcie osób w trudnej sytuacji na rynku pracy!
Wydarzenie odbędzie się w Warszawie 25 lipca 2019 roku. Dla osób, które nie mogą uczestniczyć w tej formie spotkania - polecamy spotkanie online.
Szczegóły poniżej, polecamy! 


Podczas spotkania zostaną zaprezentowane trzy innowacje, które zostały wybrane w ramach ewaluacji zewnętrznej jako najlepsze wypracowane rozwiązania. Spotkania (online i spotkanie w Warszawie) będą okazją do dyskusji o problemach, które stanowiły przedmiot innowacji MWZ oraz o możliwościach wsparcia grup, którym były one dedykowane. Ważny element spotkań będzie stanowiła dyskusja wokół możliwości wykorzystania wypracowanych innowacji w organizacjach i instytucjach w całym kraju, w tym w Państwa podmiotach. 

Spotkanie ma charakter informacyjny i jest całkowicie bezpłatne.

Prezentowane rozwiązania są na prawach otwartych licencji i każdy może z wypracowanych materiałów skorzystać oraz dopracować je pod swoje potrzeby. Materiały powstałe w ramach innowacji dostępne są tutaj. Wydarzenia odbędą się:
 
24 lipca w godz. 10:00 - 13:00 - spotkanie online - konieczna rejestracja pod poniższym linkiem, aby otrzymać link do transmisji online. 
 
25 lipca w godz. 10:00 - 13:00 - spotkanie w biurze PwC w Warszawie, ul. Polna 11 (wejście od Armii Ludowej) - link do rejestracji


 

Program spotkania:

10:00 - 10:15 - Przywitanie, przedstawienie się uczestników, przedstawienie agendy oraz celu spotkania

10:15 - 11:00 - Przedstawienie inicjatywy "nieWYKORZYSTANY potencjał" oraz dyskusja i pytania dotyczące tej inicjatywy

11:00 - 11:45 - Przedstawienie inicjatywy "Wolność bez barier" oraz dyskusja i pytania dotyczące tej inicjatywy

11:45 - 12:30 - Przedstawienie inicjatywy "równoWAŻNI" oraz dyskusja i pytania dotyczące tej inicjatywy

12:30 - 13:00 - Podsumowanie i zakończenie spotkania


 
*Celem projektu Małe Wielkie Zmiany było wsparcie 30 innowacyjnych pomysłów, które były przetestowane i wypracowały na mikroskalę rozwiązania wspierające aktywizację zawodową różnych grup społecznych. W ramach inkubatora innowatorzy otrzymywali grant około 40 tys zł, wsparcie eksperckie i mentorskie, aby przetestować swoje pomysły przez okres 6 miesięcy.Obecnie z 30 projektów wyłoniliśmy 3, które w dalszym etapie wspieramy w upowszechnieniu w otoczeniu biznesu (działy HR i CSR korporacji, agencje zatrudnienia) oraz instytucji publicznych wspierających aktywizację zawodową.


Krótka charakterystyka trzech prezentowanych innowacji:

1. Stowarzyszenie Zielona Myśl - "Równoważni" - łączy wątek aktywizacji dwóch różnych grup (podopieczni pieczy zastępczej i pracownicy 50+). 
2. Beata Zalewska "nieWYKORZYSTANY potencjał" - produkt wypracowany przy użyciu metodyki design thinking, odpowiada na dobrze zdiagnozowaną potrzebę ze strony firm zainteresowanych zatrudnieniem osób z niepełnosprawnością intelektualną, oryginalna, atrakcyjna forma, łatwość zastosowania (gra + podręczniki)
3. Fundacja Resocjalizacji i Readaptacji Społecznej TULIPAN - "Wolność bez barier" - rozwiązanie dedykowane niszowej grupie (byli więźniowie), często niezauważanej w polityce społecznej, odpowiada na realną potrzebę niwelowania barier w komunikacji między byłymi więźniami a reprezentantami systemu wsparcia (np. instytucji pomocy i integracji społecznej, rynku pracy)  


Więcej informacji o spotkaniu udziela specjalistka PWC, Magdalena Kwoska 
  
PwC | Startup Collider Program Project Manager
Mobile: +48 519 507 697
Email: magdalena.kwoska@pwc.com

PwC Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

(dawniej: PwC Polska sp. z o.o.) 
ul. Polna 11 (wejście A), 00-633 Warszawa
http://www.pwc.pl