Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
“ENSI WISE Manager Award” - innowacyjny menedżer przedsiębiorstwa społecznego
2019-10-22
ENSIE czyli European Network of Social Integration Enterprises (Europejska Sieć Przedsiębiorstw działających w obszarze Integracji Społecznej) zaprasza do udziału w konkursie “ENSI WISE Manager Award”. Celem konkursu jest wyróżnienie innowacyjnych praktyk menedżerskich w obszarze integracji zawodowej przedsiębiorstw społecznych (WISE, eng. Work Integration Social Enterprise). 
Wnioskodawcy muszą przesłać krótkie filmy wideo, zdjęcia lub inne narzędzia komunikacji wizualnej opisujące ich przedsiębiorstwo i wyjaśniające, dlaczego ich działania są innowacyjne. Metariał powinien wskazać jakie korzyści z działań wnioskodawcy zyskuje przedsiębiorstwo oraz pracownicy zarządzanego, wspieranego przez niego podmiotu. 


Kto może złożyć wniosek?

  • Każdy menedżer WISE, niezależnie od tego, czy jest członkiem ENSIE, czy nie.
  • Organizatorzy konkursu określają jako WISE każde przedsiębiorstwo, które swoje działania może określić jako: 
Integracja społeczna i zawodowa osób, które z powodu wykluczenia i sprowadzenia do marginalnej roli w społeczeństwie padły ofiarą rosnących utrudnień społecznych i zawodowych.

Przedsiębiorstwa w centrum systemu gospodarczego, często jeden z głównych czynników zjawiska wykluczenia.

Przedsiębiorstwa o silnym wymiarze pedagogicznym. WISE inicjują programy szkoleniowe i edukacyjne zaprojektowane w oparciu o istniejący potencjał grupy docelowej i rozwijają ten indywidualny potencjał. 

Za menedżera uważamy każdą osobę odpowiedzialną za zarządzanie WISE, oddziałem lub działem WIISE.

Proces aplikacji

Wnioskodawcy muszą przesłać krótki film,  zdjęcia lub inne narzędzia komunikacji wizualnej, w których muszą przedstawić swoje przedsiębiorstwo i podkreślić następujące punkty:

Jakie innowacyjne praktyki wdrażasz?

Jaki jest zmierzony wpływ?

Jaki jest jego potencjał transferowalności? (zastosowania realizowanych rozwiązań w innych przedsiębiorstwach, społecznościach)

Zgłoszenia należy przesłać do 30 października 2019 r., do godzinie 17.00 pocztą elektroniczną lub WeTransfer (jeśli wybraną formą jest film) na adres: pauline.bonino@ensie.orgWyniki zostaną ogłoszone 15 listopada podczas międzynarodowego wydarzenia ENSIE w Budapeszcie, a trzech finalistów zostanie zaproszonych do prezentacji.
Organizatorzy, finałowej trójce zapewniają opłacenie podróży do Budapesztu oraz udziału w wydarzeniu. Finaliści konkursu,  o decyzji jury zostaną poinformowani już 5 listopada 2019 roku. 


Więcej informacji na stronie organizatora: ensie.org