Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Cudowny chłopak w Kinie Rialto
2019-10-31
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z filmem Cudowny chłopak w Kinie Rialto w Poznaniu. Gramy 20 listopada br. w godzinach 10.00 – 12.00. Po filmie razem z przedstawicielami podmiotów ekonomii społecznej będziemy rozmawiać o tolerancji, akceptacji i szacunku dla godności innych osób.
O czym jest film?

Cudowny chłopak to amerykańska produkcja z 2017 roku. Film to familijna opowieść o drodze do akceptacji i walce z przeciwnościami losu. 10 letni August (Auggie) z powodu zaburzeń genetycznych od urodzenia ma zdeformowaną twarz. Po latach edukacji domowej, rodzice decydują się na zapisanie Auggiego do szkoły. Rozpoczęcie nauki w szkole nie jest proste. Rówieśnikom trudno jest zaakceptować Auggiego, zmiana jest też trudna dla samego chłopca i jego rodziców. W swojej klasie Auggie spotka jednak również sprzymierzeńców, którzy pomogą mu zmierzyć się z nową rzeczywistością. Czy przyjaźń odmieni życie bohatera?

Film powstał na podstawie książki wydanej w 2012 roku. Autorka książki „Cud chłopak” R.J. Palacio inspirowała się historią prawdziwej rodziny. „Nie jestem zwykłym dzieckiem tylko dlatego, że nikt nie patrzy na mnie jak na zwykłe dziecko”– mówi o sobie August. (cytat z książki R.J. Palacio).
Jak my będziemy patrzeć na Auggiego po seansie?

W roli chłopca wystąpił Jacob Tremblay znany z filmu „Pokój”. Rodziców chłopca zagrali Julia Roberts i Owen Wilson.

Foto: Participant Media, Walden Media, Lionsgate, Mandeville FilmsO czym będziemy dyskutować?

Po pokazie zapraszamy na dyskusję. Będziemy rozmawiać o tolerancji, akceptacji i dobrej komunikacji. To właśnie ta ostatnia jest warunkiem zrozumienia innego człowieka.
W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych z Poznania.


 
WSTĘP WOLNY PO WCZEŚNIEJSZEJ REJESTRACJI U ORGANIZATORÓW

Rejestracja mailowo: karolina.derezynska@spoldzielnie.org 
Osoba do kontaktu: Karolina Dereżyńska: karolina.derezynska@spoldzielnie.org , tel. 61 887 11 66


Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych na zlecenie Urzędu Miasta Poznania. Spotkanie jest realizowane w ramach działania PS: przedsiębiorczo i społecznie. Warsztaty edukacyjne dla uczniów poznańskich szkół podstawowych oraz z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.