Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Zielony plan dla Europy #EUGreenDeal
2019-12-12
The European Green Deal, czyli europejski zielony ład to mapa drogowa wyznaczająca krajom UE rozwiązania w kierunku neutralności klimatycznej. Na realizację tego celu Komisja Europejska ma przeznaczyć 100 miliardów euro. Cel - do 2050 r.  Europa, pierwszym neutralnym dla klimatu kontynentem!
 
„Europejski zielony ład jest naszą nową strategią wzrostu dla rozwoju, który daje więcej, niż odbiera. Pokazuje, jak zmienić nasz sposób życia i pracy, produkcji i konsumpcji, abyśmy żyli zdrowiej i aby nasze firmy były innowacyjne.” źródło 


 
 
Green Deal to przede wszystkim pakiet środków, które koncentrują się na kilku obszarach:

Czysta energia
Szansa dla alternatywnych, bardziej ekologicznych źródeł energii
 
Zrównoważony przemysł
Sposoby na bardziej zrównoważone i przyjazne środowisku cykle produkcyjne
 
Budowa i renowacja
Sektor budowlany musi stać się bardziej ekologiczny
 
Zrównoważona mobilność
Promowanie bardziej zrównoważonych środków transportu
 
Różnorodność biologiczna
Ochrona naszego wrażliwego ekosystemu
 
Od pola do stołu
Sposoby na bardziej zrównoważony łańcuch żywnościowy
 
Eliminowanie zanieczyszczeń
Środki mające na celu szybkie i skuteczne ograniczenie zanieczyszczeń
 
 

Jaki będzie wpływ Green Deal na przedsiębiorstwa społeczne i ekonomię społeczną?
Dostrzegamy duży potencjał w nowych rozwiązaniach, ale i w wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorstwami, w tym przedsiębiorstwami społecznymi. Wśród nich m.in. nowe obszary działalności gospodarczej, wsparcie innowacyjnych rozwiązań w procesach produkcyjnych.
 
Od kilku lat podejmujemy działania na rzecz włączenia #ES w nurt przedsiębiorstw proekologicznych. Sektor organizacji pozarządowych, w tym spółdzielczości socjalnej powinien stanowić ważny element zmieniających się realiów społeczno - gospodarczych.

Wśród realizowanych przez nas inicjatyw znajdują się m.in. takie działania jak międzynarodowe partnerstwa na rzecz zwiększania znaczenia rozwiązań w zakresie ekonomii cyrkularnej, a to dopiero początek! 


Więcej informacji o naszych projektach w obszarze #circular_economy znajduje się na naszej stronie, serdecznie polecamy!