Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Circular economy - inspiracje z Göteborgu
2019-12-09
Zdobywamy nowe umiejętności w obszarze ekonomii cyrkularnej. Odwiedzamy szwedzki Göteborg, miasto które według Globalnego Wskaźnika Zrównoważonego Rozwoju Ekologicznego (GDS-INDEX) jest miastem najbardziej dbającym o ekorozwój, czystość i aktywizm środowiskowy.
W związku z realizacją projektu Circular skills* wzięliśmy udział wraz z Partnerami Projektu z innych krajów w pierwszym spotkaniu koordynacyjnym, które odbyło się 22.11.2019 r. (Transnational Meeting) w Göteborgu. Jego organizatorem był lider projektu Changemaker AB. Nasze Stowarzyszenie reprezentowali Przemysław Piechocki i Marek Urbaniak. 
 
Organizatorem spotkania był lider Projektu Circular skills - Changemaker AB, prowadzący od lat działania na rzecz przemian środowiskowych w tym, w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym. 

 
Celem spotkania było omówienie najważniejszych zagadnień w zakresie zarządzania i organizacji poszczególnych działań projektowych. Podczas spotkania uczestniczyliśmy w warsztatach, które pomogły nam w wypracowaniu najważniejszych celów krótkoterminowych, jakie zakładamy w Projekcie. 
 
Wszystkie organizacje partnerskie to podmioty, które działają w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym. Prowadzą szkolenia, edukują i upowszechniają dobre praktyki i najlepsze rozwiązania w swoich krajach. 


W ramach przyszłych zadań w Projekcie zrealizujemy m.in.
  • trzy szkolenia dla trenerów (LTTA);
  • działania badawczo - analityczne w obszarze ekonomii cyrkularnej;
  • analizę dobrych praktyk dotyczące edukacji w obszarze ekonomii cyrkularnej (europejskie dobre praktyki).

*Więcej informacji o projekcie: http://spoldzielnie.org/project,56