Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Zespół SNRSS na spotkaniu promocyjnym w VERANO w Ślesinie
2012-12-10

Szóstego grudnia, w Centrum VERANO w Ślesinie w powiecie konińskim, odbyło się kolejne spotkanie promocyjne w ramach projektu PWP WOESII. Poniżej relacja naszej specjalistki ds. informacji - Dominiki Jackowskiej. 

Spotkanie promocyjne w Centrum VERANO po raz kolejny pokazało potrzebę dialogu na obszarze ekonomii społecznej, ujawniło również potrzebę stworzenia regulacji  dotyczących funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych. Nasze zaproszenie przyjęli liczni przedstawiciele organizacji pozarządowych: między innymi przedstawicielki Stowarzyszenia GEPETTO (Anna Leśna-Szymańska) z Konina, Stowarzyszenia KONGERSU KOBIET – (Ewa Jeżak, jednocześnie pełniąca rolę zastępcy przewodniczącego rady w gminie Krzymów), w spotkaniu wzięli ponadto udział radni z gmin powiatowych, pracownicy Powiatowych Ośrodków Pomocy Społecznej z Kleczewa, Starego Miasta, Ślesina czy Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej,) a także dwóch grup inicjatywnych, dla których spółdzielczość socjalna w niedalekiej przyszłości może być szansą na rozwój osobisty i zawodowy.
Duże zainteresowanie wzbudziła zwłaszcza druga część spotkania, podczas którego Alla Kukolenko zaprezentowała przykłady funkcjonujących spółdzielni socjalnych w Wielkopolsce, czym zainspirowała gości do zadawania pytań o ich organizację, posykiwanie środków finansowych i inne.  Szczególnie gorąco dziękujemy Andżelice Smorawskiej – prezes spółdzielni OTWARCI, która zechciała podzielić się swoimi spostrzeżeniami z zaproszonymi i opowiedzieć o początkach konińskiego przedsiębiorstwa, jego planach i oczekiwaniach na najbliższy rok.
Już teraz odbieramy zaproszenia do dalszych rozmów i spotkań w przyszłym roku. Wierzymy, że będziemy mogli sprostać potrzebom mieszkańców, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć w subregionie konińskim.