Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Tarcza antykryzysowa - poradnik dla przedsiębiorstw społecznych i podmiotów ekonomii społecznych
2020-04-03
Na posiedzeniu w dniu 31 marca 2020 r. sejm uchwalił Ustawę o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw,  które to zmiany składają się na pakiet tzw. tarczy antykryzysowej. Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw pod poz. 568. 

Tarcza antykryzysowa to pakiet rozwiązań przygotowanych przez rząd, który ma ochronić polskie państwo i obywateli przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. Wśród grup, które mogą skorzystać ze wsparcia w ramach pakietu są przedsiębiorcy, w tym przedsiębiorcy społeczni, pracownicy, zleceniobiorcy i wykonawcy umów o dzieło, organizacje pozarządowe, instytucje, artyści i twórcy oraz rolnicy. 

We współpracy z Ogólnopolskim Związkiem Rewizyjnym Spółdzielni Socjalnych przygotowaliśmy szczegółowy poradnik, w którym można znaleźć informacje na temat uprawnień, z jakich skorzystać mogą przedsiębiorstwa społeczne oraz podmioty ekonomii społecznej w ramach rozwiązań przyjętych w pakiecie antykryzysowym. Warto podkreślić, że w poradniku znajdują się nie tylko informacje na temat dostępnego wsparcia, ale również szczególowe wskazówki na temat tego, w jaki sposób to wsparcie uzyskać. 

Na wszystkie pojawiające się pytania będziemy starali się odpowiadać na bieżąco. 

Poradnik w wersji do pobrania znajduje się w załączniku. 


Pliki do pobrania