Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
CIS i Spółdzielnia Socjalna - program wsparcia Fundacji WAKAT
2020-11-20
Fundacja WAKAT prowadząca pierwszy w Koninie CIS, właśnie rozpoczęła działalność nowego podmiotu - Spółdzielni Socjalnej ETAT. Oferta tych trzech podmiotów to ogromna szansa dla osób w trudnej sytuacji na lokalnym rynku pracy i osób z niepełnosprawnościami. 
10 listopada 2020 roku swoje otwarcie świętowała Spółdzielnia Socjalna ETAT. Nowy podmiot to kolejny etap rozwoju inicjatywy, która rozpoczęła się w 2017 roku. Wtedy właśnie powstała Fundacja WAKAT, której celem było wsparcie osób w trudnej sytuacji m.in. poprzez prowadzony przez nią Centrum Integracji Społecznej. Idea od początku jest niezmienna – zapewnienie pełnego rozwoju uczestników CIS i podopiecznych Fundacji, nowopowstała Spółdzielnia doskonale uzupełnia to działanie.

CIS prowadzony przez Fundację WAKAT jest pierwszym jaki powstał w Koninie.
Jak wskazują założyciele Spółdzielni od początku chodziło o to, by uczestnicy nie tylko zdobyli zatrudnienie, ale usamodzielnili i w późniejszym etapie radzili sobie już samodzielnie na otwartym rynku pracy.

Sama Spółdzielnia Socjalna ETAT to nie tylko miejsca pracy dla uczestników CIS, ale sposób by przybliżyć im możliwości jakie daje im założenie, prowadzenie własnej firmy, właśnie w formie spółdzielni socjalnej. Pracownicy Spółdzielni i uczestnicy CIS cały czas mogą liczyć na wsparcie. Indywidualne porady psychologa, socjoterapeuty, terapeuty uzależnień doradcy zawodowego oraz pracownika socjalnego to niektóre z form pomocy jakie oferuje WAKAT i ETAT. 
Czym zajmuje się Spółdzielnia Socjalna ETAT?

Oferuje kompleksowe usługi co-packingu oraz kompletacji produktów, wśród nich m.in.:
- foliowanie;
- pakowanie;
- zgrzewanie;
- kompletacja ręczna.
 
Pracę w Spółdzielnie znalazły osoby z niepełnosprawnościami i osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Część z osób, które były uczestnikami w Centrum Integracji Społecznej Fundacji Wakat została już zatrudniona w Spółdzielni Socjalnej ETAT. Jak mówią sami spółdzielcy „Możemy powiedzieć, że osoby te przeszły z nami drogę od Wakatu do Etatu.”