Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Młodzi Społecznicy - bezpłatne webinaria
2020-12-11
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu zaprasza do udziału w bezpłatnych webinariach z cyklu Młodzi Społecznicy, skierowanych do nauczycielek/nauczycieli, edukatorek/edukatorów. Najbliższe spotkanie 14 grudnia, kolejne 17 grudnia. 
  • 14 grudnia, godz. 13.00 – 14.00

Webinarium „W stronę dziewcząt”
 
Jednym z funkcjonujących obrazów pracy społecznej kobiet jest obraz „siłaczki” poświęconej bez reszty idei i pracy ponad jej siły. Jak pracować z dziewczętami, żeby budować w nich poczucie mocy i sprawczości, jednocześnie ucząc stawiania granic i dbania o własne potrzeby? Zapraszamy na webinarium prezentujące WenDo jako metodę wzmacniania dziewczyn. Będziemy też mówić o przełamywaniu stereotypów dotyczących dziewczyn i reagowaniu na przejawy dyskryminacji.
 
Zapisy na webinarium:
 
 
PROWADZĄCE:
Lena Bielska, Magda Szewciów – certyfikowane trenerki WenDo

 

  • 17 grudnia, godz. 15.00 – 16.30 

 

Webinarium „Szkolny budżet obywatelski”

Jak sprawić, by uczniowie i uczennice mieli większy wpływ na to, jak wygląda i zmienia się ich szkoła? Jak społeczność szkolna może wspólnie zadecydować o wyglądzie korytarza, programie wydarzeń czy planowanych w placówce remontach? Jak w tego typu proces mogą zaangażować się rodzice? Rozwiązaniem, stosowanym już z powodzeniem w wielu szkołach w Polsce i za granicą, jest szkolny budżet obywatelski, w którym o części pieniędzy, którymi dysponuje placówka edukacyjna, decydują wspólnie przedstawiciele społeczności szkolnej, wymyślając, a potem wybierając projekty, które z ich perspektywy są najbardziej atrakcyjne i potrzebne.

Podczas webinarium opowiemy o dobrych przykładach szkolnych budżetów obywatelskich z Polski, sprawdzimy w jak różnorodny sposób można podejść do wdrażania tego narzędzia i o jakich zasadach przy tej okazji pamiętać. Opowiemy, czego potrzeba, by z sukcesem zorganizować budżet w szkole, i pokażemy – krok po krok – jak przebiega.

Zapisy na webinarium:

https://forms.gle/jXqyAGM66NvC19HKA

PROWADZĄCY:

Mateusz Wojcieszak, prezes zarządu Fundacji Pole Dialogu, która od lat pracuje z ideą budżetów obywatelskich, wspierając miasta w realizacji narzędzi partycypacji oraz promując szkolne budżety obywatelskie


Więcej informacji: http://wielkopolskaes.pl/

Warsztaty on line organizowane są w ramach projektu „System partycypacyjnego zarządzania sferą ekonomii społecznej” współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego