Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Dobre Prezenty - produkty i usługi od przedsiębiorstw społecznych
2020-12-15
To już ostatni dzwonek by kupić prezenty dla najbliższych.  Wybór jest ogromny:  online, offline, kosmetyki, biżuteria, coś słodkiego, coś praktycznego. My polecamy Wam kierować się jeszcze innym kryterium i to takim wyjątkowym, bo  #społecznym.
Jeśli chcecie by prezenty oprócz radości, którą sprawią obdarowywanym, pomagały innym – to koniecznie kupujcie prezenty od podmiotów, firm społecznych, które zysk przeznaczają na ważne cele.  
Gdzie ich szukać, jak zamawiać – sprawdźcie poniżej!

 
Miasto Poznań i  ładne rzeczy - Pracownia Ekonomii Społecznej prowadzi na Facebooku przestrzeń, w której prezentowane są produkty i usługi  lokalnych podmiotów ekonomii społecznej (z Poznania i okolic). Znajdziecie na niej bardzo dużo inspiracji na prezenty, ale i dekoracje świąteczne. To idealne miejsce by rozpocząć poszukiwania prezentów #dobrych i #społecznych.Grupa jest otwarta, każdy może zapoznać się z prezentowanymi na niej ofertami podmiotów ekonomii społecznej.
Znajdziecie na niej produkty jak: mydła i kosmetyki, produkty spożywcze, akcesoria i gadżety a także usługi jak np. catering świąteczny. Zakup ułatwiają informacje o tym, gdzie i w jaki sposób można kupić, zamówić każdy z produktów, usług.
 

Jeśli na prezent szukacie czegoś co bardzo wyraźnie pokaże, że jest to produkt z Wielkopolski to zdecydowanie polecamy Klunkry.
Co znajdziecie w ofercie?
Świąteczne mydła w kształcie słynnych poznańskich domków budniczych (charakterystyczne kamieniczki znajdujące się na Starym Rynku w Poznaniu) o pięknych zapachach – cynamon, migdał i ciasteczko maślane.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.
zdjęcie: https://www.facebook.com/klunkrywielkopolskie/ 

Naczynia i akcesoria do gotowania – misy, patery, fartuchy, a wszystko z charakterystycznymi dla regionu symbolami.
Torby, plecaki, plecakotorby, breloki, magnesy oraz inne gadżety, szyte i produkowane przez podmioty ekonomii społecznej z Wielkopolski.
Produkty można kupić online.

 
Sklep Turkowskiej Unii Rozwoju - T.U.R. to z kolei miejsce gdzie znajdziecie produkty regionalne z Turku i okolic.
Wśród produktów znajdują się m.in. przetwory, herbaty i przysmaki Spółdzielni Socjalnej Powrócisz Tu. Wszystko przygotowywane według tradycyjnych receptur, naturalne i bez sztucznych dodatków.Produkty są dostępne również w zestawach prezentowych – idealne jako upominek dla rodziny, ale i dla pracowników oraz klientów.
Wszystkie produkty można zamówić z dostawą kurierem.

 
Zakup Prospołeczny

Bazę podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych znajdziecie również na stronie: zakupprospoleczny.pl Nie tylko prezenty

Pamiętaj, że w tym roku jak nigdy wcześniej lokalne firmy, w tym właśnie przedsiębiorstwa społeczne i podmioty ekonomii społecznej liczą na Ciebie. Co Ty na to?  Może to dobra okazja by odpocząć od świątecznych przygotowań.

Gotowanie i pieczenie – możesz przecież zamówić catering.  Podobnie sprzątanie, pranie, prasowanie – takie usługi również znajdziesz na lokalnym rynku.


Sprawdźcie w Waszej okolicy:

w Poznaniu, np. 
  • Dania wegańskie, Spółdzielnia Socjalna Ruchomości - zemstawkuchni
  • Catering świąteczny, Spółdzielnia Socjalna Wspólny Stół - restauracjawspolnystol
  • Catering świąteczny, Spółdzielnia Socjalna Cuda Garnki - cudagarnki
w Kramsku:  
  • Catering świąteczny, Spółdzielnia Socjalna Razem do Sukcesu - razemdosukcesu 
w Koninie:
w Dąbiu: 
w Kłodawie:
w Turku:
w Gnieźnie:
w Słupcy:

Zobacz także: tutaj