Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Międzynarowe spotkanie osób z niepełnosprawnościami – relacja
2021-06-14
Od 25 do 31 maja 2021 roku uczestniczyliśmy, w ramach Projektu Train INC w międzynarodowym spotkaniu dla trenerów i osób z niepełnosprawnością intelektualną. Spotkanie, które początkowo miało się odbyć w Portugalii, w mieście Viseu z uwagi na aktualne obostrzenia zostało zrealizowane online.
W wydarzeniu wzięli udział Partnerzy projektu, Stowarzyszenie AMICOS z Hiszpanii, Stowarzyszenie BAPID z Bułgarii, MedAtlantia z Hiszpanii, SCP z Rumunii, nasze Stowarzyszenie z Polski i gospodarz wydarzenia Associação Grão Vasco z Portugalii. Oprócz przedstawicieli każdej z tych organizacji, w spotkaniu wzięli udział zaproszeni trenerzy i co najważniejsze osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi, dla których stworzyliśmy to spotkanie.

Podczas spotkania mieliśmy okazję sprawdzić czy materiały edukacyjne jakie przygotowaliśmy w ramach projektu odpowiadają osobom z niepełnosprawnościami, co sądzą o poszczególnych zagadnieniach i zadaniach. Wszystkie zajęcia, zgodnie z założeniami projektu dotyczyły wsparcia osób z niepełnosprawnościami w aktywizacji zawodowej, na rynku pracy. Co było dla nas bardzo ważne, osoby biorące udział w spotkaniu miały okazję poznać osoby z innych krajów, zrealizować wspólnie ćwiczenia i mini projekty – zaangażowanie było wspaniałe – bardzo za nie dziękujemy.
Zebrane opinie, efekty prac każdej z grup (każdego z kraju) posłużą nam do udoskonalenia materiałów edukacyjnych.

Część materiałów edukacyjnych na których pracowaliśmy podczas zajęć to materiały dostępne online, tutaj: https://train-inc.online/en/main oraz filmy wideo, takie jak np. ten: https://www.youtube.com/watch?v=N3UGWXqDpmA&ab_channel=StowarzyszenieNaRzeczSp%C3%B3%C5%82dzielniSocjalnych  

Równocześnie do prowadzonych zajęć realizowaliśmy testowanie naszego podręcznika edukacyjnego „Jak zdobyć i utrzymać pracę”, który zawiera serię materiałów, ćwiczeń, gier, narzędzi i scenariuszy zajęć wspierających trenerów pracujących z osobami z niepełnosprawnościami. Po zebraniu informacji zwrotnej od testujących materiał grup, zaktualizowanym, uzupełnionym podręcznikiem podzielimy się z Wami. To już wkrótce.

TRAIN-INC to projekt mający na celu zwiększenie szans osób z niepełnosprawnością na zatrudnienie osób poprzez poprawę ich osobistej niezależności oraz włączenie społeczne i zawodowe.

Więcej informacji o projekcie tutaj